Kominek jako nieprzemijający symbol domowego ogniska - chciałbyś mieć go w mieszkaniu?

Kominek stanowi odwieczny znak domowego ogniska. Wielu ludzi, którzy urządzają własny dom przewiduje założenie kominka. W czasie jesienno- zimowym ogrzewanie się przy domowym kominku jest w stanie okazać się doskonałą postacią relaksu. Jest nie tylko praktyczny, ale i świetnie uwydatnia klimat każdego mieszkania.


Kominki unico-kominki.com Kraków różnią się rozwiązaniem rozwierania drzwiczek, ilością szyb i wykończeniem. Drzwiczki bywają pojedyncze, rozwierane na boki, unoszone do góry, ukryte pod wkładem, a także dwuczęściowe. Kominki Tarnów wyekwipowane są w drzwiczki z ognioodpornego szkła, albo szkła ceramicznego. Oszklenie jest płaskie, panoramiczne, bądź pryzmatyczne. Kominek może mieć przeszkloną jedną, dwie, lub nawet trzy ścianki.

Ponieważ szyby niezwykle bardzo łatwo ulegają pobrudzeniu z racji osiadania na nich sadzy, należałoby zastanowić się nad paleniskiem z kurtyną napowietrzną, względnie z szybami które same się czyszczą. Kominki potrafią być zaopatrzone w szyber, czyli przepustnice, jakie służą do regulacji siły cugu, co wpływa na zmianę wydajności kominka. Oprzyrządowanie kominka tworzą także uchwyty i gałki jakie powinny być wykonane z surowców które się nie nagrzewają - http://www.ceneo.pl/Akcesoria_malarskie/.
kominek
Napisał: Optiflame
Źródło: Optiflame


Jeżeli kominki Byrski mają ogrzewać cały mieszkania (gotowe projekty domów), warto zwrócić uwagę na to, aby zamontować do paleniska instalacje która rozprowadza ciepło do innych wnętrz. W takim układzie, nieodzowne jest użycie rurek termoizolacyjnych, oraz szczególnych wentylatorów, które rozprowadzą ciepło do pozostałych pomieszczeń. Koszty instalowania kominka uzależnione są od tworzyw wykończeniowych, również wkładu. Przydadzą się także akcesoria malarskie, żeby porządnie wykończyć całe pomieszczenie.
Meble powinny być ustawione w sporej odległości od paleniska.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.