O XXI-wiecznych trendach w urządzaniu przydomowych przestrzeni, czyli parę słów o modnych i praktycznych ogrodzeniach prywatnych parceli

O solidnym ogrodzeniu myśli prawdopodobnie każdy posiadacz domu, który zakupił parcelę budowlaną, a także każdy pan, który w najbliższym czasie pragnie zamieszkać w ledwie co wzniesionym budynku. Z kolei ci, którzy mają stary płot, liczący bez mała pół wieku, również pragnęliby pochwalić się przed sąsiadami o dużo piękniejszym ogrodzeniem. Wybór, przed jakim stają gospodarze w żadnym razie nie jest łatwy, bowiem w marketach budowlanych można dziś dostać prawie wszystko: od pięknych bukowych sztachet poczynając, a na solidnych stalowych przęsłach kończąc.

ogrodzenie kute
Napisał: Gary J. Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba przypomnieć, że tak ogrodzenia kute, jak i tradycyjny płot z jasnozielonej siatki są nie tylko istotnym elementem dekoracji otoczenia domu, ale również mają chronić określoną rodzinę przed intruzami - ogrodzenia (kontynuuj) kute od kowarts. Tak czy inaczej nie mamy w tym miejscu na myśli złodziei, ponieważ dla nich płot nie jest przeszkodą niemożliwą do sforsowania, ale przede wszystkim postronnych, a zarazem niesamowicie ciekawskich przechodniów. Dlatego majętni biznesmeni inwestują w tak masywne ogrodzenie, że stojący w środku domek jednorodzinny jest właściwie niewidoczny.

Gdy dokładniej przypatrzymy się choćby najbliżej położonym gospodarstwom, to natychmiast przekonamy się, że ich zarządcy na zamówieniu i zamontowaniu mniej albo bardziej eleganckiego ogrodzenia (nasz serwis www) wcale nie kończą. Naprawdę popularnym zwyczajem staje się sadzenie różnych drzew bądź krzewów ozdobnych. I tak zazwyczaj masywne ogrodzenia kute są przyozdobione gałązkami rosnących tuż obok tui, cyprysów, jałowców bądź innych gatunków drzew oraz krzewów. Ładnie przystrzyżone rośliny są wyjątkowo piękną dekoracją, a przygodni spacerowicze nie wiedzą, co gospodarze domu robią na podwórku lub w ogrodzie.


Polecamy też

W jaki sposób dać sobie radę z niezwykle trudnym wyzwaniem, jakim jest wybór schodów i dopasowanie ich do wystroju wnętrz?

nowoczesne wnętrza
Napisał: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy człowiek, który miał kiedykolwiek do czynienia z budowaniem i aranżacją domu, wie, że nie jest to prosta praca. Na głowie nadzorującego budowę jest bowiem ogrom kwestii, zaczynając od wybrania kolorystyki ścian, aż po techniczne czynności związane z instalacją gazową, czy elektroniczną. Oczywiście w tym procesie istnieją aspekty przyjemniejsze i te znacznie bardziej problematyczne. Wszystko wskazuje na to, iż jedną z tych trudniejszych spraw jest wybór schodów wewnętrznych i dopasowanie ich w unikalny wystrój naszych wnętrz.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.