O XXI-wiecznych trendach w urządzaniu przydomowych przestrzeni, czyli parę słów o modnych i praktycznych ogrodzeniach prywatnych parceli

O solidnym ogrodzeniu myśli prawdopodobnie każdy posiadacz domu, który zakupił parcelę budowlaną, a także każdy pan, który w najbliższym czasie pragnie zamieszkać w ledwie co wzniesionym budynku. Z kolei ci, którzy mają stary płot, liczący bez mała pół wieku, również pragnęliby pochwalić się przed sąsiadami o dużo piękniejszym ogrodzeniem. Wybór, przed jakim stają gospodarze w żadnym razie nie jest łatwy, bowiem w marketach budowlanych można dziś dostać prawie wszystko: od pięknych bukowych sztachet poczynając, a na solidnych stalowych przęsłach kończąc.

ogrodzenie kute
Napisał: Gary J. Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba przypomnieć, że tak ogrodzenia kute, jak i tradycyjny płot z jasnozielonej siatki są nie tylko istotnym elementem dekoracji otoczenia domu, ale również mają chronić określoną rodzinę przed intruzami - bram (zobacz więcej na stronie) kute od kowarts. Tak czy inaczej nie mamy w tym miejscu na myśli złodziei, ponieważ dla nich płot nie jest przeszkodą niemożliwą do sforsowania, ale przede wszystkim postronnych, a zarazem niesamowicie ciekawskich przechodniów. Dlatego majętni biznesmeni inwestują w tak masywne ogrodzenie, że stojący w środku domek jednorodzinny jest właściwie niewidoczny.

Gdy dokładniej przypatrzymy się choćby najbliżej położonym gospodarstwom, to natychmiast przekonamy się, że ich zarządcy na zamówieniu i zamontowaniu mniej albo bardziej eleganckiego ogrodzeń (zobacz więcej na tej stronie) wcale nie kończą. Naprawdę popularnym zwyczajem staje się sadzenie różnych drzew bądź krzewów ozdobnych. I tak zazwyczaj masywne ogrodzenia kute są przyozdobione gałązkami rosnących tuż obok tui, cyprysów, jałowców bądź innych gatunków drzew oraz krzewów. Ładnie przystrzyżone rośliny są wyjątkowo piękną dekoracją, a przygodni spacerowicze nie wiedzą, co gospodarze domu robią na podwórku lub w ogrodzie.


Polecamy też

Architekt wnętrz Warszawa –hasło przy pomocy, którego każda osoba odnajdzie architekta, który pomoże jej stosownie urządzić mieszkanie albo dom.

aranżacja wnętrz
Napisał: [ HarlowHeslop.com ]
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwój gospodarczy, ekonomiczny i technologiczny ma w obecnych czasach spory wpływ na życie praktycznie każdego człowieka. Współcześnie pokaźna liczba ludzi marzy o tym by posiadać własny dom bądź mieszkanie. I właśnie rozwój ekonomiczny, techniczny i gospodarczy pozwala im na kupno swojego mieszkania bądź domu.

Porządek i przestrzeganie podstawowych zasad aranżowania otoczenia obiektu mieszkalnego bywa priorytetem, szczególnie gdy na malowniczo położonej parceli stoi supernowoczesny dom. Dlatego warto też zdecydować się na, przykładowo, balustrady kute, jeżeli tylko działkę otaczają przęsła wykonane z identycznego bądź przynajmniej podobnego materiału - zobacz na stronie. Mniej uważni goście być może w ogóle nie zauważą starań podjętych przez gospodarzy, ale kreatywni właściciele domu parterowego będą mieć ogromną satysfakcję ze wzorowo wykonanej pracy.
2017/12/01, 11:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.