O XXI-wiecznych trendach w urządzaniu przydomowych przestrzeni, czyli parę słów o modnych i praktycznych ogrodzeniach prywatnych parceli

O solidnym ogrodzeniu myśli prawdopodobnie każdy posiadacz domu, który zakupił parcelę budowlaną, a także każdy pan, który w najbliższym czasie pragnie zamieszkać w ledwie co wzniesionym budynku. Z kolei ci, którzy mają stary płot, liczący bez mała pół wieku, również pragnęliby pochwalić się przed sąsiadami o dużo piękniejszym ogrodzeniem. Wybór, przed jakim stają gospodarze w żadnym razie nie jest łatwy, bowiem w marketach budowlanych można dziś dostać prawie wszystko: od pięknych bukowych sztachet poczynając, a na solidnych stalowych przęsłach kończąc.

ogrodzenie kute
Napisał: Gary J. Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba przypomnieć, że tak ogrodzenia kute, jak i tradycyjny płot z jasnozielonej siatki są nie tylko istotnym elementem dekoracji otoczenia domu, ale również mają chronić określoną rodzinę przed intruzami - brama (patrz dodatkowe informacje) kute od kowarts. Tak czy inaczej nie mamy w tym miejscu na myśli złodziei, ponieważ dla nich płot nie jest przeszkodą niemożliwą do sforsowania, ale przede wszystkim postronnych, a zarazem niesamowicie ciekawskich przechodniów. Dlatego majętni biznesmeni inwestują w tak masywne ogrodzenie, że stojący w środku domek jednorodzinny jest właściwie niewidoczny.

Gdy dokładniej przypatrzymy się choćby najbliżej położonym gospodarstwom, to natychmiast przekonamy się, że ich zarządcy na zamówieniu i zamontowaniu mniej albo bardziej eleganckiego brama (patrz idź do serwisu) wcale nie kończą. Naprawdę popularnym zwyczajem staje się sadzenie różnych drzew bądź krzewów ozdobnych. I tak zazwyczaj masywne ogrodzenia kute są przyozdobione gałązkami rosnących tuż obok tui, cyprysów, jałowców bądź innych gatunków drzew oraz krzewów. Ładnie przystrzyżone rośliny są wyjątkowo piękną dekoracją, a przygodni spacerowicze nie wiedzą, co gospodarze domu robią na podwórku lub w ogrodzie.


Polecamy też

Najczęściej występujące odmiany pokryć dachowych

mieszkania
Napisał: Mermaid Properties Sp. z o.o.
Dach posiada bardzo ważną rolę w każdym obiekcie. Przede wszystkim chroni przed czynnikami zewnętrznymi, jak na przykład wiatr, zimno czy wilgoć. Technologia wytwarzania pokryć dachowych, tak samo jak wiele innych gałęzi przemysłu, niezwykle dynamicznie ewoluuje. Przede wszystkim zmieniają się urządzenia oraz materiały, które się stosuje. Obecnie niezwykle rzadko między innymi stosowana jest tradycyjna dachówka z ceramiki, dobrze znana ze starszych budynków i nadal często widywana.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.