Budujemy własny dom: na jakiego rodzaju drzwi się zdecydować?

Naprawdę ważnym elementem naszego domu czy innego lokalu są drzwi wewnętrzne. Ich wybór nie jest jednak łatwy. Producenci oferują bowiem ich przeróżne typu. Jak je więc powinno się wybierać? Decydując się na nowe drzwi wewnętrzne niezwykle mało miejsca jesteśmy w stanie poświęcić jednemu z ich naprawdę ważnych elementów, jakim są futryny. Futryny, czyli inaczej ościeżnice służą oczywiście jednemu zadaniu: montowaniu skrzydeł drzwiowych.

http://invado.pl/produkty/oscieznice
Napisał: Sam Beebe
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze zakupione ościeżnice nie tylko sprawią, że osadzone drzwi będą dobrze się trzymały. Spełnią także funkcję dekoracyjną w konkretnym pomieszczeniu. Są one możliwe do zakupienia w dwóch typach: przylgowe bądź bezprzylgowe. Ten drugi typ ościeżnic pozwala łatwiej troszczyć się o czystość drzwi. Materiał, z którego się je produkuje jest bardzo różny. Wykonuje się je z metalu, drewna klejonego oraz z płyty MDF. W ościeżnicach bezprzylgowych zawiasy, na których montowane są skrzydła drzwi pozostają niewidoczne, są więc bardziej eleganckie. Producenci stolarki drzwiowej proponują nam bardzo różne typy drzwi wewnętrznych. Naprawdę tradycyjny podział to drzwi - drzwi lewe i prawe. Pośród modeli drzwi do wnętrz znajdziemy także modele które nadają się przede wszystkim do montowania w WC oraz łazienkach. Tego pokroju drzwi mają zawsze otwory do wentylacji. Wśród prezentowanych typów drzwi wynajdziemy także drzwi >>> drzwi chowane w ścianie łamane. Oferowane drzwi łamane zajmują o wiele mniej miejsca niż zwyczajne drzwi z rozwieranymi skrzydłami. Są więc najczęściej montowane tam, gdzie brakuje miejsca na rozwierane. Niezależnie od tego, na jaki model drzwi się zdecydujemy, ich najważniejszym elementem będzie rama. Rama powstaje z płyt MDF lub z klejonego drewna. To, jaki efekt zyskują drzwi zależne będzie od tego, jaki materiał zostanie wykorzystany do wypełnienia ramy.


Polecamy też

Kompetentny montaż mebli oraz rozliczne usługi stolarskie

Montaż podłogi
Napisał: Kopp - Podłogi Naturalnie Doskon
Źródło: Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe
Stolarstwo to ogromnie uniwersalny fach związany z wytwarzaniem mebli, a także z ich modernizacją, odbudową czy też montażem, mało tego wśród usług stolarskich odszukamy także obróbkę drewna (ręczną bądź mechaniczną), wykonywanie stolarki budowlanej oraz otworowej (okna oraz drzwi). Stolarze w swojej pracy korzystają z wielu różnorodnych urządzeń, maszyn i narzędzi, w szczególności z pilarki tarczowej, frezarki czy też tokarki, na dodatek w stolarstwie wykorzystuje się też różnorodne narzędzia ręczne, do najpopularniejszych bezsprzecznie należy piła, młotek czy też dłuto.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.