Zamierzasz zbudować dom? Zainwestuj w parkiet na długie lata

Budując dom chcemy by nie tylko pięknie się prezentował, ale również wykończony był z wysokiej jakości surowców. Najistotniejszym segmentem wykończenia domu są parkiety. O ile barwę ścian możemy odświeżać niezliczoną ilość razy, podłogi to inwestycja na długie lata.
Salon, parkiet pałacowy Ambasador
Napisał: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
Źródło: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
W dzisiejszych czasach na brak materiałów nie możemy narzekać. W hurtowniach dostępny jest ogromny wybór podłóg i desek podłogowych z rozmaitych tworzyw i w przeróżnych barwach. Za jeden z najszlachetniejszych tworzyw do produkcji podłóg uznawany jest dąb. Drzewo dębowe posiada ciemno-złocistą barwę, odznacza się wysoką trwałością, jest materiałem twardym, ciężkim oraz odpornym na wodę. W Polsce drewno dębowe jest sprowadzane najczęściej z lasów na Mazurach, a także Podkarpacia.

Można wyodrębnić kilka gatunków drewna dębowego. Drewno klasy pierwszej cechuje jednolita kolorystyka i całkowity brak defektów, tymczasem III i VI klasa to nieco gorszy gatunek, który posiada pęknięcia oraz sęki. Parkiet dębowy to prawdziwy klasyk pośród parkietów. Pasuje prawie każde pomieszczenie oraz jest uniwersalny. Dąb nie zalicza się do tanich surowców, ale bez wątpienia wart jest swojej ceny. Jeżeli chodzi o surowce do wyrobu podłóg, wart uwagi jest także jesion. Dla poszukujących okazji: http://www.parkietypryczynicz.com.pl/parkiet_debowy.html.

W Kraju jesion uznany jest za jeden z najbardziej szlachetnych gatunków drzew. Do produkcji surowca, jesion sprowadzany jest również m.in. z Europy, Azji i Kaukazu. Deska jesionowa zrobiła się ostatnio niezwykle modna. Tak jak parkiet dębowy, jesion jest twardy i odznacza się wytrzymałością. Wyróżnia się dużym usłojeniem oraz jasnym kolorem. Deska jesionowa również jest sklasyfikowana. Zależnie od rodzaju, wyróżnić możemy klasę od I do IV. Niezależnie od klasy w hurtowniach dostępne są różne warianty kolorystyczne, między innymi jesion wędzony, bielony, czy kolorowy. Tu więcej: www.parkietypryczynicz.com.pl/oferta-pl/.


Polecamy też

Budowa własnego budynku mieszkalnego – efekt życia?

Jakie wybrać ściany do domu
Napisał: ES Polska
Źródło: ES Polska
Jak możemy określić budowę domu? Dzieło życia, spełnienie marzeń czy wielki niepokój? Prawdopodobnie każde z tych określeń będzie pasować bardzo dobrze. Wiemy bowiem, iż dokonujemy czegoś niezwykłego, jest to realizacja marzeń, lecz jednocześnie pojmujemy, z jakim niepokojem ma to związek. Na całe szczęście, jak każda poważna sprawa jednakowoż budowa domu to proces, który da się zaplanować i odpowiednio doprowadzić do szczęśliwego końca. Wszystko zależy od solidnego planu budowy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.