Nowe mieszkania we Wrocławiu - jak sprawdzić dewelopera?

Marzysz o nowiutkim, ładnym, być może większym mieszkaniu we Wrocławiu? Oferta nowiuteńkich posiadłości jest niezwykle ogromna, każdego dnia słyszy się o oddaniu do użytku nowiutkich osiedli z przestronnymi mieszkaniami. Wybór jest niebagatelny, dlatego każdy z nas może bez trudności odnaleźć nowiuteńkie mieszkanie we Wrocławiu.


Szukając nowego lokum, częstokroć korzystamy z pomocy dewelopera. Na terenie Wrocławia funkcjonuje ich istotnie wiele, albowiem jest to ogromne i dynamicznie rozwijające się miasto. Nim jednakże zdecydujmy się na nowe mieszkania Wrocław Krzyki od dewelopera (www.mojdom.com.pl/krzyki,23), zastanówmy się nad tym, jak na przykład go sprawdzić. Należałoby zorientować się czy deweloper (od dewelopera) posiada rachunek powierniczy. Rachunek powierniczy jest dobrym
mieszkanie z tarasem we Wrocławiu
Źródło: http://www.flickr.com
zabezpieczeniem dla Klienta, bowiem pieniądze są przelewane są do banku, zaś dopiero po szczęśliwym zakończeniu inwestycji zdobywa je deweloper (sprawdź). Jeżeli kupimy apartament na rynku pierwotnym, pomnijmy o tym, że deweloper posiada obowiązek przedstawić nam prospekt informacyjny.

Odkryjemy w nim takie wiadomości, jak na przykład dane spółki, jej bieżące inwestycje, stan prawny działki, oraz także dane nadrzędnego wykonawcy lub termin realizacji. Wskazane jest także sprawdzić firmę w rejestrze dłużników, i także pokusić się o oszacowanie sprawozdań finansowych. Co więcej pożądane byłoby dowiedzieć się również, jak deweloper zamierza opłacać inwestycję. Pragnąc odpowiednio zweryfikować dewelopera, poznajmy się również z historią jego inwestycji. Dowiedzmy się, przy jakich realizacjach pracował ów deweloper oraz jak na przykład się one skończyły. Możemy samodzielnie wybrać się do kilku takich pomieszczeń oraz na własne oczy zobaczyć, jak wyglądają zakończone realizacje. Jeżeli nam się uda - porozmawiajmy z mieszkańcami, jacy bezsprzecznie chętnie powiedzą nam o tym, jak wyglądała współpraca z konkretnym deweloperem.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.