Jak urządzić pokój w garażu! O czym musisz wiedzieć?

Posiadasz pusty garaż w domu? Możesz z powodzeniem zrobić z niego mieszkanie, które można np. podnająć chętnym ludziom. Jednak nie jest to działanie która polega tylko na daniu do wnętrza mebli. Poniżej piszemy jak zaaranżować mieszkanie w garażu.


Prace remontowe
Napisał: specialoperations
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba w pierwszej kolejności zaplanować w dobry sposób zaaranżowanie wnętrza – zwyczajowo jest to lokal, w którym nie posiadamy okien. Z tego powodu musimy pomyśleć o kwestii, żeby miejsce to było jasne, pomimo niewielkiej ilości światła. Ze względu na to proponujemy zaaranżowanie lokalu w barwach jasnych, pastelowych, albo delikatnych odcieniach szarego. Zastanówmy się, czy pozostawimy drzwi „garażowe”, czy może chcemy zdecydować się na zamurowanie ściany, albo pozostawienie tradycyjnego wejścia do mieszkania – standardowych drzwi. Nie można zapomnieć też o pozwoleniu - http://wawsystem.pl/pozwolenie-na-budowe---przepisy.html.

Gdy już pomalujemy odpowiednio ściany i zrobimy nową podłogę, przemyślmy jak ma wyglądać reszta mieszkania. Znajdźmy w nim miejsce na maleńki aneks kuchenny oraz łazienkę z prysznicem – zalecamy na te miejsca wykorzystać niewielkie pomieszczenie w piwnicy, które jest obok garażu.


Kwestię, jak urządzić pokój w mieszkaniu pozostawmy inwencji lokatorów. Fajowo wyglądają pomysły na to wnętrze na blogu: http://wawsystem.pl/garaze-ocieplane.html. Nie spodziewałam się, że we wnętrzu prawie bez okien można stworzyć oryginalną, jasną przestrzeń w której jest klimatycznie. Wszystko dzięki dodatkom.

Innym równie oryginalnym pomysłem jest realizacja marzenia o wielkiej łazience. Zazwyczaj te wnętrza są niezwykle małe, ledwo mieszczą wannę czy prysznic. W garażu jest o wiele więcej miejsca – możemy sobie pozwolić na wstawienie olbrzymiej, narożnej wanny z hydromasażem, duzej umywalki z olbrzymim lustrem. Może spełnimy także marzenie o własnej toaletce na kosmetyki?
2017/08/26, 08:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.