Nowe mieszkanie? - najważniejsze wskazówki budowlane dla każdego właściciela

Każdy z nas pragnie mieć swój dom, wylegiwać się na trawniku w leniwe, ciepłe popołudnia, zasadzić drzewka owocowe i zajadać się soczystymi jabłkami uprawianymi w ogródku bądź zapraszać najbliższych na pyszne przysmaki z grilla. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić. Jednakże jeśli jesteś szczęściarzem, który ma szansę na wybudowanie domu, musisz przestudiować poniżej opisane porady budowlane, które pozwolą ci zabezpieczyć się przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji.
budowa
Napisał: Timur Schmidt
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszą priorytetową sprawą jest dokładna analiza kosztów, jakie na nas czekają, jeśli zdecydujemy się na rozpoczęcie takiej inwestycji. Należy brać pod uwagę nie tylko same materiały budowlane, ale także działkę, uzbrojenie terenu, niezbędne do zrealizowania procedury administracyjne oraz koszty eksploatacji budynku. Jeżeli nie możemy zaciągnąć kredytu, a nasze oszczędności raczej nie pozwolą nam na takie wydatki, będziemy zmuszeni poczekać z planami na lepszy dla nas okres finansowy, a także poszukać właściwego zarządcy nieruchomości Wrocław. Dobrze jest porozglądać się za bardziej korzystną pracą bądź zrezygnować z jakiś przyjemności, jeżeli mieszkanie we własnym domu jest dla nas najważniejszym celem.

Gdy już uzyskamy potrzebną sumę albo porozumiemy się z bankiem, powinniśmy zainwestować w projekt naszego domu. Wiadomo – im mniejszy, tym mniejsze koszty, które będą wiązać się z jego budową. Jednak zwróćmy uwagę na liczbę osób w naszej rodzinie oraz plany co do jej powiększania, by później nie okazało się, iż mogliśmy zrobić jeszcze jeden pokój. Poza tym powinniśmy zlecić naszą budowę wyspecjalizowanej firmie, do jakiej mamy zaufanie. By taką znaleźć, najlepiej jest skorzystać z rekomendacji np. znajomych. Jeśli jednak żaden z naszych znajomych nie może nikogo polecić, należy poszukać samodzielnie.


Polecamy też

Ciekawi Cię malutki dom? Poprzeglądaj prototypy w gazetach albo zaraz udaj się do projektanta

dom
Napisał: Röben
Źródło: Röben
Do niedawna znaczna większość osób zakładała, iż miasto jest to perfekcyjne wyjście dla niedoświadczonych małżeństw. Nie ma tylko obowiązków co w domu prywatnym i jest zdecydowanie więcej czasu wolnego. Dlatego też dużą renomą cieszą się przede wszystkim jednorodzinne domy, jakie wznoszone są przeważnie na obrzeżach miasta.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.