pielęgnacja podłóg z drewna

Wszelka przestrzeń drewniana potrzebuje dobrego zabezpieczenia i konserwacji. Skuteczność konserwacji i zabezpieczenia drewna na zewnątrz zależy w dużej mierze od tego, jak głęboko preparat impregnujący wejdzie w budowę drewna, dlatego zawsze impregnujemy drzewo suche.
Zobacz: http://www.saicos.pl/produkty/powloki-do-drewna-do-zastosowan-na-zewnatrz/.

Nawierzchnia przeznaczona do malowania winna być czysta, sucha i odtłuszczona rozcieńczalnikiem stosownym do gatunku impregnatu. Najistotniejszą rzeczą jest wybór odpowiedniego wyrobu do zabezpieczenia i konserwacji drewna. Lakier do drewna na zewnątrz musi być dostosowany do rodzaju przestrzeni i własnych potrzeb. Produkt do pielęgnacji drzewa na zewnątrz musi kompleksowo zabezpieczyć powierzchnię. Znaczącym elementem owych lakierów są biocydy, które chronią przed pleśniami, grzybami i robakami. Równie znaczące jest, aby lakier miał komponent osłonowy przed promieniami UV. Osiągalne są mieszanki bezbarwne, bądź w odcieniach drewnopodobnych. Lakiery bezbarwne wolno aplikować na zewnątrz tylko do rozjaśniania zabarwionego już drzewa.


Polecamy też

Odbiór techniczny mieszkania - na co powinno się zwrócić uwagę?

migawka - dom
Napisał: Hugh Llewelyn
Źródło: http://www.flickr.com
Przyjmując mieszkanie od dewelopera, na pewno musimy odpowiednio się do tego przygotować. Fachowy odbiór lokalu wymaga szczegółowych pomiarów, wskutek tego pożądane byłoby zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy profesjonalistów. Jeżeli jednak chcemy odebrać mieszkanie osobiście, pomnijmy o paru znaczących rzeczach.


Woodfix D3 firmy Den Braven
Napisał: Den Braven
Źródło: Den Braven
Posadzka z kamienia
Napisał: Shutterstock
Źródło: Shutterstock
Oleje do podłóg drewnianych z reguły są przeznaczone do drewna twardego, wytrzymałego na uszkodzenia mechaniczne. Nie są zalecane do zabezpieczania miękkich odmian. Oleje sporządza się na bazie oleju roślinnego. Chronią drzewo przed nadmiernym przyswajaniem wilgotności, a co za tym idzie przeciwdziałają jego rozsychaniu się i pękaniu. Sprawdź pełną propozycję pod adresem: http://www.saicos.pl/produkty/powloki-podlogowe/

Odświeżają także obszary malowanych fragmentów i ochraniają je przed złym wpływem promieni słonecznych. Drewno ochronione jedynie olejem winno być nim malowane każdego roku na wiosnę.
2017/08/18, 08:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.