pielęgnacja podłóg z drewna

Wszelka przestrzeń drewniana potrzebuje dobrego zabezpieczenia i konserwacji. Skuteczność konserwacji i zabezpieczenia drewna na zewnątrz zależy w dużej mierze od tego, jak głęboko preparat impregnujący wejdzie w budowę drewna, dlatego zawsze impregnujemy drzewo suche.
Zobacz: http://www.saicos.pl/produkty/powloki-do-drewna-do-zastosowan-na-zewnatrz/.

Nawierzchnia przeznaczona do malowania winna być czysta, sucha i odtłuszczona rozcieńczalnikiem stosownym do gatunku impregnatu. Najistotniejszą rzeczą jest wybór odpowiedniego wyrobu do zabezpieczenia i konserwacji drewna. Lakier do drewna na zewnątrz musi być dostosowany do rodzaju przestrzeni i własnych potrzeb. Produkt do pielęgnacji drzewa na zewnątrz musi kompleksowo zabezpieczyć powierzchnię. Znaczącym elementem owych lakierów są biocydy, które chronią przed pleśniami, grzybami i robakami. Równie znaczące jest, aby lakier miał komponent osłonowy przed promieniami UV. Osiągalne są mieszanki bezbarwne, bądź w odcieniach drewnopodobnych. Lakiery bezbarwne wolno aplikować na zewnątrz tylko do rozjaśniania zabarwionego już drzewa.


Polecamy też

Zadbaj o bezpieczeństwo w swoim domu - kilka przydatnych wskazówek

alarmy
 


Dom to miejsce wypoczynku, bezpieczna przystań każdego człowieka. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób chce jak najlepiej zabezpieczyć swoje cztery kąty. Instalują oni alarmy, wynajmują ochronę, instalują rozmaitego typu systemy, jakich funkcją jest odstraszenie potencjalnego włamywacza. Sytuacja ta widoczna jest szczególnie w większych miastach oraz miejscowościach tuż pod Warszawą, Krakowem, czy też Poznaniem – gdzie ludzie są po prostu najbardziej zamożni. Bogactwo można w którymś momencie stracić, jeżeli nie zadbamy o należyte jego zabezpieczenie – obecnie nie powinniśmy mieć oczywiście z tym problemów.


Woodfix D3 firmy Den Braven
Napisał: Den Braven
Źródło: Den Braven
Posadzka z kamienia
Napisał: Shutterstock
Źródło: Shutterstock
Oleje do podłóg drewnianych z reguły są przeznaczone do drewna twardego, wytrzymałego na uszkodzenia mechaniczne. Nie są zalecane do zabezpieczania miękkich odmian. Oleje sporządza się na bazie oleju roślinnego. Chronią drzewo przed nadmiernym przyswajaniem wilgotności, a co za tym idzie przeciwdziałają jego rozsychaniu się i pękaniu. Sprawdź pełną propozycję pod adresem: http://www.saicos.pl/produkty/powloki-podlogowe/

Odświeżają także obszary malowanych fragmentów i ochraniają je przed złym wpływem promieni słonecznych. Drewno ochronione jedynie olejem winno być nim malowane każdego roku na wiosnę.
2017/08/18, 08:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.