Ochrona przed promieniami słonecznymi, głośnymi dźwiękami i włamaniem – czyli o szkłach wytwarzanych w Częstochowie

Częstochowa może poszczycić się nie jedynie sanktuarium. To także tutaj działa jedna z najbardziej nowoczesnych odlewni na świecie. Zakład Metalurgiczny Guardian została przeznaczona do użytku trzynaście lat temu. Nie bez przyczyny właśnie tu została założona polska gałąź tej międzynarodowej firmy. Dostrzeżono optymalne położenie Częstochowy, niemal na pograniczu Śląska z Opolszczyzną i Łódzkiem, dostępność wykształconej kadry oraz potencjał dalszego rozwoju.

Szklany biurowiec
Napisał: Revelateur Studio
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku w mieście powstawało wyłącznie szkło rodzaju „float”, płaskie i bezbarwne. Jego grubość wynosi od 3 do 12 mm. Szkło „float” ma praktyczne zastosowanie, stosowane jest między innymi w budownictwie i konstrukcji kolektorów słonecznych. Marka nie spoczęła jednakże na laurach i w następnych latach poszerzyła ofertę o kolejne rodzaje szkła.

Polecamy też

Systemy odprowadzające wodę deszczową z domu - porządne instalacje oferowane we Wrocławiu

rynna
Napisał: Jnzl's Public Domain Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Budując dom kierujemy atencję na szereg aspektów, które zasadnicze są w kompletnej konstrukcji. Jednym z nich jest odpowiedni system rynnowy, jaki będzie w należyty sposób odprowadzał wodę deszczową. Nie można ukryć, że znalezienie dobrej firmy wykonującej tego rodzaju instalacje jest decydującą kwestią. Warto najpierw rozeznać się w zagadnieniu i zobaczyć, które firmy działają we Wrocławiu. Dzięki temu będziemy w stanie namyślić się, na jakich szczegółach najbardziej nam zależy, oraz uświadomimy sobie jak znacząca jest ich jakość.


W mieście powstają między innymi szkła do okien, wykorzystywane na budowie fasad szkła przeciwsłoneczne oraz szkła absorbujące odgłosy. Produkty firmy Guardian wyróżnia głównie dostosowanie do poszczególnych potrzeb klienta. Szkło, które powstaje w Częstochowie ułatwia oszczędzać energię, przez wzgląd na termoizolację, czyli obronę przed utratą ciepła. Produkty tej firmy chronią przed rażącym światłem słonecznym, hałasem i zwiększają bezpieczeństwo przed złodziejami.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.