Jakie istnieją modele bram garażowych? Jakie najlepiej wybrać? Na co zwracać uwagę?

Jeśli chodzi o bramy garażowe, to jesteśmy w stanie powiedzieć, iż mamy wielki wybór. Producenci posiadają w swojej ofercie kilka typów bram garażowych, a różnią się one przede wszystkim budową i sposobem otwierania. Najbardziej popularne są bramy uchylne, segmentowe, rolowane i rozwieralne.

Bramy uchylne, które są zwane też płytowymi, są najpopularniejsze. Do otwarcia tego typu bramy uchylnej konieczne jest miejsce przed garażem, ponieważ dolna część bramy
garaż
Napisał: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com
wysuwa się na zewnątrz garażu. Więc jak mamy niezbyt duży podjazd to lepiej nie wybierać tego typu bramy, bo będziemy mieć z nią więcej kłopotu niż pożytku. Następny rodzaj to bramy segmentowe, zwane też sekcyjnymi. Są boczne oraz górne. W czasie otwierania nie zajmują za bardzo wielkiej przestrzeni przed garażem, to więc dobre rozwiązanie tam, gdzie podjazd jest dość krótki. Bramy segmentowe sprawdzą się też w garażach wychodzących bezpośrednio na ulicę.

Polecamy też

Jak urządzić pokój w garażu! O czym musisz wiedzieć?

Dom z garażem
Napisał: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadasz pusty garaż w domu? Możesz z powodzeniem wykorzystać go na stworzenie nowego mieszkania, które można np. podnająć chętnym ludziom. Jednak nie jest to praca polegająca tylko na daniu do wnętrza mebli. Poniżej opisujemy jak zaaranżować mieszkanie w garażu.


Są mocniej szczelne od bram uchylnych, tak więc najlepiej montować je w garażach ogrzewanych. Bramy tego rodzaju można też stosować w otworach z łukowym nadprożem. Takie rodzaje bram najkorzystniej zakupować w najlepszych sklepach, bez wątpienia jak bramy Toruń będzie najlepszym miejscem na takie zakupy. Zobacz pol-ger.com.pl/

Lecz również jesteśmy w stanie tam nabyć inne modele bram. Najbardziej popularne są bramy rolowane, jakie definiujemy także jako żaluzjowe. Funkcjonują tak, jak roleta okienna i zajmują przy tym mniej miejsca. Są z pewnością bardzo wygodne w eksploatacji, ale nie wszyscy producenci mają je w swojej ofercie. Rolowane bramy zakupuje się od razu z napędem elektrycznym. Pozostałe, również chętnie wybierane, to modele rozwieralne, co oznacza, ze są otwierane na boki.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.