Ogrodzenie posesji, które najlepsze?

Przy stawianiu ogrodzenia istotne jest to, gdzie posiadamy działkę.


W mieście, działki są zazwyczaj nieduże, w związku z czym i odległości między budynkiem a ogrodzeniem są niewielkie. Dlatego oprócz wyznaczania terenu płoty pełnią często inne funkcje – tworzą blokadę przed odgłosami z miasta, kurzem i brudem z sąsiadujących z nimi ulic. Nie zawsze nawiązują charakterem do stylistyki otoczenia. To na ogół trwała podmurówka z równie porządnymi słupkami oraz przęsłami. Jeśli dom przysunięty do ogrodzenia stanowi dobrą osłonę ogrodu przed hałasem dobiegającym z ulicy, to płot jest tylko elementem architektonicznym umownie wydzielającym granicę posesji. Zwykle jednak ma za zadanie strzec otoczenia domu przed wzrokiem gapiów i osłaniać je przed wodą rozbryzgującą spod kół pojazdów.
ogrodzenia pełne
Napisał: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/nostalit_piaskowy02.jpg
Wówczas wskazane jest postawić ogrodzenia pełne, np. drewniane. -> http://www.arad.pl/ogrodzenia-budowlane/ogrodzenia-pelne


Polecamy też

Jak dobrze dopasować oświetlenie wnętrze?

oświetlenie w pomieszczeniu
Napisał: Omar Bárcena
Źródło: http://www.flickr.com
Prawidłowo zaplanowane oświetlenie jest kluczem do sukcesu. Światło w aranżacji wnętrz ma ogromnie duże znaczenie. Ma ono wpływ na nasz nastrój. Ciepłe światło o małym natężeniu doskonale się nadaje do wypoczynku. Intensywne z kolei pobudza do aktywności. Odpowiednio zaplanowane światło stwarza nastrój wnętrza. Pozwala niwelować niedostatki architektoniczne.


ogrodzenia wrocław
Napisał: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Alternatywą dla drewna są betonowe płyty ogrodzeniowe, charakteryzujące się wytrzymałością na wysokie oraz niskie temperatury, wiatr, śnieg itp. Coraz chętniej wybierane przez inwestorów i w dobrych cenach, idealnie nadają się do ustawiania dookoła dużych działek. Lecz i na mniejszych działkach nie muszą zabierać zbyt dużo miejsca czy sprawiać wrażenie wnętrza pudełka. Wszystko to za sprawą drzew, krzewów i pnączy, które posadzimy wzdłuż ogrodzenia. Zielony, szczelny parawan nieznacznie przysłoni betonowe ogrodzenie.


Inaczej sprawa się przedstawia poza miastem lub na wsi. Z dala od zgiełku ogrodzenia Wrocław mają wyznaczać granicę działki, mimo, że nie jest to jednoznaczne z tym, że musi być wysokim i niedostępnym murem. Poszukujesz ogrodzeń we Wrocławiu? Przeciwnie – wnętrze domu i ogrodu dobrze jest powiązać widokowo z otaczającym je krajobrazem. Wszakże m.in. dlatego dom został postawiony za miastem. Tutaj sprawdzi się ogrodzenie metalowe.
Dzięki delikatnym wzorom jest lekkie wizualnie, ale też funkcjonalne i posłuży nam na długie lata. Dekoracyjność i uroda ogrodzeń kutych daje wyśmienite połączenie. Ogrodzenia kute są na tyle solidne, by zapewnić bezpieczeństwo, a przy tym na tyle „ażurowe”, by zapewnić pogląd na to, co się dzieje poza posesją. Zrobione na zamówienie, odpowiednio dobrane do gustu właściciela, nadają działce i domowi indywidualny charakter.
2017/08/18, 08:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.