Zadbaj o bezpieczeństwo w swoim domu - kilka przydatnych wskazówek

 


Dom to miejsce odpoczynku, bezpieczna przystań dla mieszkańców. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej ludzi chce w jak najlepszy sposób zabezpieczyć swoją nieruchomość. Instalują oni alarmy, zatrudniają ochronę, instalują różnego typu systemy, których zadaniem jest odstraszenie potencjalnego włamywacza. Sytuacja ta widoczna jest przede wszystkim w większych miastach oraz regionach tuż pod Warszawą, Krakowem, czy też Poznaniem – gdzie ludzie są bardziej zamożni. Boją się oni utraty swojego mienia. Nie ma co się im dziwić i trzeba to zrozumieć.
alarmy
Inną formą zabezpieczenia jest monitoring domu. Może być on wyrażany w dwóch formach – po pierwsze monitoring domu za pomocą odpowiednich kamer. Zainstalować możemy je na własną rękę, można również skorzystać z pomocy fachowców. Firmy z pewnością zrobią to lepiej, dopasują ilość oraz jakość kamer do istniejącego zapotrzebowania. Dość istotne będzie ponadto właściwe rozmieszczenie systemu monitoringu, tak aby ewentualny złodziej został uwzględniony na kamerze. Zdarza się również, że obraz z kamer jest bezpośrednio zapisywany oraz transmitowany do firmy ochroniarskiej, więcej na tej stronie. Takie rozwiązanie jak najbardziej pozwala na dokładniejszą kontrolę nieruchomości z chwilą szemranego zachowania, albo jakiejś próby włamania.


Polecamy też

Na czym polega program "Mieszkanie dla młodych"?

dom - zbliżenie
Napisał: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Rządowy program „Mieszkanie dla młodych” ma pomóc młodym Polakom zakupić pierwsze własne mieszkanko bądź własny budynek jednorodzinny.


W programie założono parę sposobów udzielenia tejże pomocy: dwa rodzaje wsparcia pieniężnego dla osób, które planują zaciągnąć kredyt na kupno pierwszego domu - dopłatę do wkładu własnego a także spłatę jakiejś części zadłużenia, oraz wsparcie dla tych, którzy postawią dla siebie pierwszy dom jednorodzinny bądź rozbudują istniejący domek (lub jego część) i uzyskają w ten sposób mieszkanko – w formie zwrotu części kosztów na materiały budowlane.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.