Jak można wykorzystywać różne typy szkła w wykończeniach swoich domów i mieszkań.

szkło jest bardzo powszechnie stosowanym materiałem budowlanym i wykończeniowym. O ile większości z nas kojarzyć się przede wszystkim będzie z szybami w oknach i drzwiach pokojowych, to jego wykorzystanie jest znacznie większe.


Zupełnie inny będzie również rodzaj szkła wykorzystywanego w tych zastosowaniach.
Część osób będzie miała obawy jeśli chodzi o bezpieczeństwo i wytrzymałość stosowanego jako materiał wykończeniowy szkła, jednak nowoczesne technologie wytwarzania sprawiają, że bardzo dobrze daje sobie ono radę. Na przykład tafle szkła wykorzystywane na balustrady są specjalnie hartowane, dzięki czemu ich mechaniczna wytrzymałość jest faktycznie duża. Dodatkowo można je jeszcze sklejać, w takim rozwiązaniu między dwie cienkie szklane tafle daje się warstwę bezbarwnej folii. Przy tej odmianie szkła nawet bardziej poważne uszkodzenia mechaniczne spowodują jego pęknięcie, ale całość powinna się trzymać. Następną ważną sprawą jest także to, że szkło hartowane po uszkodzeniu nie pozostawia ostrych krawędzi.


Rozmiar
Napisał: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com


Szkło hartowane znajduje coraz więcej zastosowań w naszych domach i mieszkaniach, a szczególną popularnością cieszą się we Wrocławiu, choć nadal jest przez za materiał z gatunku ekskluzywnych. Często robi się z niego wspomniane już balustrady przy schodach, takie konstrukcje nie tylko będą w pełni bezpieczne, ale też bardzo ładnie wyglądają. Tafle ze szkła hartowanego używane są również jako drzwi wewnętrzne, blaty stolików czy nawet kabiny prysznicowe na wymiar-(więcej o kabiny prysznicowe na wymiar). W każdym z tych przypadków użyty typ szkła gwarantuje dużą wytrzymałość i pełne bezpieczeństwo przy rozbiciu.


plac zabaw i przedszkole
Napisał: Frogn kommune
Źródło: http://www.flickr.com


styl
Napisał: Eric C. Späte
Źródło: http://www.flickr.com


Hartowane szkło ma jednak taką cechę, że rozbija się na drobne części bez ostrych brzegów, jakie mogłyby spowodować jakieś rany. Coraz większą popularnością szkło cieszy się także pośród osób które urządzają swoje kuchnie i łazienki.W ostatnich latach popularność zyskuje bowiem szkło typu lacobel-(lacobel). Jego największym plusem jest to, że na jednej stronie tafli jest naniesiony jakiś kolor czy rysunek, dając tym samym niezwykle interesujące efekty wizualne.
2017/08/18, 08:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.