Na czym polega program "Mieszkanie dla młodych"?

Program rządowy MdM ma dopomóc młodym Polakom kupić pierwsze własne mieszkanko albo własny dom jednorodzinny.


W programie założono parę sposobów udzielenia tejże pomocy: 2 warianty wsparcia pieniężnego dla osób, które zamierzają zaciągnąć zadłużenie na zakup pierwszego domu - dopłatę do wkładu własnego i spłatę części zadłużenia, jak też wsparcie dla tych, którzy wybudują dla siebie pierwszy budynek jednorodzinny lub przebudują istniejący budynek (bądź jego część) po czym otrzymają w ten sposób mieszkanie – w formie zwrotu części kosztów na surowce budowlane.


drzwi wewnętrzne
Napisał: Classen
Źródło: Classen


dom - zbliżenie
Napisał: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com


sieć
Napisał: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com


Polecamy też

Konieczne w czasie wykańczania domu

wykończone mieszkanie
Źródło: flickr.com
Kiedy urządzamy dopiero, co powstały dom, albo zrobiliśmy duży remont naszego mieszkania dobrze wiemy, że będziemy musieli mnóstwo rzeczy pokupować. Na szczęście w każdym mieście jest dużo sklepów, gdzie da się kupić wszystko, co niezbędne. Będziemy musieli iść na spacer po sklepach żeby wyszukać to, co jest nam faktycznie potrzebne i oczywiście to, co nam się naprawdę podoba. Często najlepszym wyborem okazuje się umywalki roca. Czemu? Otóż marka Roca to doświadczenie, które perfekcyjnie łączy wysoką jakość z nowoczesnymi inspiracjami, i przy okazji nie gubi się w nadmiarze formy.


Niestety, nie każdy budujący mieszkania (gotowe projekty domów) może być beneficjantem programu MdM Wrocław. Trzeba bowiem spełnić łącznie nieco kurczowych warunków tyczących się między innymi wieku budującego, rozmiarów domu i ich ceny. Jak długo ma trwać program MdM? Zgodnie z rozporządzeniem podania o dofinansowanie wkładu własnego żądanego przy zaciąganiu zadłużenia możemy składać w okresie do 30.09.2018 r., przy czym o spłatę części zadłużenia otrzymanego w programie MdM można wystąpić w ciągu pięciu lat od nabycia mieszkania czy domku. O ile chcemy zaciągnąć kredyt na zakup mieszkania, to wniosek o dofinansowanie wkładu osobistego musimy złożyć najdalej przed upływem roku kalendarzowego, w którym kończymy trzydzieści pięć lat. W sytuacji jeżeli kredyt biorą małżonkowie, warunek wieku tyczy się wyłącznie młodszego z nich. Więcej na http://rafin.pl/.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.