Budowa domu – kosztorys wskaże ci, czy cię stać

Przygotowując się do wybudowania domu, musimy mieć na uwadze, że jest to proces wymagający czasu i składający się z wielu etapów. Dziś oczywiście dom można wybudować dużo szybciej niż kiedyś, raz w związku z tym, że jest większa dostępność materiałów niezbędnych do budowy domu, a dwa ze względu na nowe technologie, jakie pozwalają na wykonywanie tych samych działań związanych z poszczególnymi etapami budowy, dużo szybciej i łatwiej.

kosztorys
Napisał: Agnieszka Bykowska
Źródło: www.Projektoskop.pl
Rzecz jasna, wraz z ilością zastosowanych materiałów, zainicjowanych działań, a także wynajętych firm, rośnie ilość pozycji w kosztorysie budowlanym, stanowiącym podstawę do analizy tego, czy i na ile możemy pozwolić sobie na wybudowanie domu, o jakim marzymy. Im jest ich więcej, tym trudniej wszystko odpowiednio zaplanować, aczkolwiek obecnie kosztorysowanie robót budowlanych wcale nie musi pozostać męczącym i pracochłonnym zajęciem. Spora w tym zasługa najnowszych rozwiązań, a mianowicie programów, pozwalających na zestawienie informacji i sporządzenie wymaganej dokumentacji znacznie szybciej i w bardziej klarowny sposób.

Powiązany artykuł: https://www.ath.pl

Tego rodzaju program do kosztorysowania wykorzystują chociażby firmy budowlane, jakie nastawiają się na kompleksowe wykonawstwo, a więc wybudowanie domu od fundamentów, aż po wykończenie. Niemniej nie ma wątpliwości, że tego rodzaju narzędzie jest także pomocne wówczas, gdy tych wykonawców jest wielu i musimy ogarnąć wszystko, tak, by nie popełnić w pewnym momencie błędu.


Polecamy też

Jakie kierowcy mają możliwości ochrony samochodów przed działaniem czynników atmosferycznych czyli zalety i wady garaży stalowych.

Usytuowanie na działce garaży i budynków gospodarczych
Napisał: MTM STYL – biuro projektów
Źródło: www.domywstylu.pl
Samochody, jakie stoją pod zadaszeniem są znacznie mniej narażone na korozję, mają lepszy lakier, a w zimie nie ma z nimi problemów ze śniegiem. Z tego też powodu najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie chowanie auta w garażu. Mieszkańcy bloków i budynków wielorodzinnych mają ograniczone możliwości, albo będą mogli kupić miejsce do parkowania w podziemnym garażu, o ile rzecz jasna w ich budynku taki się znajduje, albo garaż wolnostojący, jakich jednak jest bardzo mało.

wyliczenia kosztów budowy
Źródło: www.morguefile.com
Rzecz jasna kosztorys ma dać nam jasną informację co do tego ile środków pieniężnych będziemy musieli przeznaczyć, by zrealizować projekt od początku do końca, zatem musi być wykonany rzetelnie i precyzyjnie. Program wykazuje mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia błędu, niż wówczas, gdy podsumowanie robimy w typowy sposób. Ponadto możemy dane porządkować wedle konkretnych wytycznych, czyli na przykład od najmniejszej ceny za materiał, po największą, bądź adekwatnie do prac wykonanych w określonym przedziale czasu. Oczywiście najważniejsze są wpierw rzetelnie wprowadzone dane, odzwierciedlające faktyczny stan. Następnie dzięki programowi możemy je dowolnie porządkować i wykorzystywać adekwatnie do potrzeb.

Może Cię też zainteresować: https://www.ath.pl/Product/rvdsfpid/norma-viewer-53/rvdsfcatid/kosztorysowanie-10
2017/08/18, 08:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.