Oświetlenie zaciemnionego mieszkania – jakie lampy zastosować, by jak najlepiej je oświetlić?

Duża liczba właścicieli mieszkań ma do czynienia z kwestią zbyt ciemnego wnętrza, które stwarza smutną atmosferę. Istnieją jednakże środki, by z powodzeniem uporać się z tą sytuacją. Najważniejszą sprawę stanowi prawidłowo dobrane oświetlenie sztuczne, które będzie miało za zadanie zastąpienie światła dziennego. Jeśli chodzi o oświetlenie łazienki, nie stanowi ono nic trudnego.

oświetlenie do pokoju dziecka
Napisał: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej optymalnym rozwiązaniem na rozjaśnienie tego pokoju będzie użycie kilku niewielkich źródeł światła, umieszczonych równomiernie na całym suficie. Standardowe lampy sufitowe tworzą zazwyczaj tylko jeden strumień światła (przekonaj się: lampy sufitowe), oświetlający tylko część pomieszczenia. Małe spoty na całej powierzchni zadbają o to, by oświetlenie łazienki było wydajne, a wszystkie zakamarki łazienki zostały dostatecznie doświetlone. Kuchnia stanowi pomieszczenie, którego oświetlenie jest szczególnie proste. Pomogą w tym funkcjonalne spoty ulokowane w górnej części mebli, jak również eleganckie lampy sufitowe, najlepiej z regulowanymi głowicami, które można skierować w dowolną stronę. W przypadku dziecięcego pokoju lampy sufitowe także nie są najkorzystniejszym rozwiązaniem i nie mogą stanowić jedynego oświetlenia pomieszczenia. Lampy dla dzieci powinny emitować szczególnie dużo światła, aby zapewnić maluchom odpowiednie warunki do zabawy, a także do nauki. W tej sytuacji konieczna staje się wydajna lampka na biurko, która umili czas spędzany na uczeniu. Opłaca się zainwestować również w nocną lampkę, która zadba o bezpieczne zasypianie dziecka. Lampy dla dzieci powinny charakteryzować się także wesołym wzornictwem - na rynku z łatwością znajdziemy modele, które zachwycą dzieci w każdym wieku, zobacz: lampy dla dzieci.


Polecamy też

Planujesz na nowo urządzić własne dom.

odzwierciedlenie - dom
Napisał: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
Oczekiwałeś na tę chwile od dawna, bo cały czas po drodze występowały jakieś znaczące wydatki i byłeś zmuszony przesunąć jego wykonanie na dalszy plan.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.