Budowa własnego budynku mieszkalnego – efekt życia?

Jak jesteśmy w stanie określić budowę domu? Dzieło życia, spełnienie marzeń czy wielki stres? Prawdopodobnie każde z takich określeń będzie pasować bardzo dobrze. Wiemy bowiem, że realizujemy coś ponadczasowego, istotnie jest to realizacja marzeń, ale zdajemy sobie również sprawę, z jakim niepokojem się to wiąże. Na całe szczęście, jak każda poważna rzecz również budowa domu to proces, jaki da się zaplanować i odpowiednio doprowadzić do szczęśliwego końca. Wszystko zależy od solidnego planu budowy.
wyszukiwarka graficzna
Napisał: Bocian
Źródło: www.projektoskop.pl
No więc, jak budować dom? Przede wszystkim, pamiętajmy, iż jest to proces wieloetapowy, co oznacza, iż powinniśmy zaplanować każdą rzecz bardzo dokładnie, krok po kroku (porady użytkowników). http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/995640,dom-za-200-tys-zlotych-takie-maja-szefowie-gmin,id,t.html Jeśli postąpimy inaczej, nie przeznaczymy potrzebnej ilości czasu na najbardziej korzystne zaplanowanie, skutki mogą być nieodwracalne – wyższe koszty budowy i obniżenie jakości wykonania budynku.

Polecamy też

Ciężki wybór odpowiedniego projektu nowego domu

projekt domu
Napisał: Internet Archive Book Images
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najważniejszych etapów wiążących się z budową własnego domu jest wybór jego projektu. Jest to naprawdę kluczowa decyzja, ponieważ zakupiony projekt będzie wpływał na wysokość kosztów całego przedsięwzięcia, a dodatkowo komfort życia w postawionym już domu. Powinniśmy w związku z tym wygospodarować odrobinę czasu i przestudiować wszystkie wady i zalety interesujących nas projektów.


Pierwszy etap to uzyskanie zgody na budowę. Bez tego po prostu nie mamy prawa rozpocząć żadnej budowy. Wiąże się to niestety z męczącą papierkowa pracą i bieganiem po różnych urzędach. Jak wiadomo, w Polsce takie załatwianie przeważnie jest dość męczące i długotrwałe. Po załatwieniu spraw urzędowych zatrudniamy specjalistów i zaczynam budować nasz dom. Pierwsze co, musimy odpowiednio przygotować plac budowy. http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/1086882,zima-lagodna-wiec-mozesz-oszczedzic-fortune-na-ogrzewaniu,id,t.html Po tych pracach geodeta musi wytyczyć budynek w terenie, zgodnie z wytycznymi i planem zagospodarowania działki.
Jakie wybrać ściany do domu
Napisał: ES Polska
Źródło: ES Polska
Po zrobieniu fundamentów i rozprowadzeniu kanalizacji jesteśmy w stanie stawiać pierwsze mury. Wymurowanie ścian, komina, a także postawienie stropów i wykonanie schodów żelbetowych to niezwykle istotny etap budowy domu (świeże wątki). Co tu wiele mówić, plan budowy ma wpływ na całą konstrukcję domu. Kolejny krok to wykonanie instalacji wewnętrznych. Ułożenie instalacji wodno-kanalizacyjnej lub elektrycznej zdefiniowane jest kodeksem budowlanym oraz pozostałymi zasadami bezpieczeństwa. Po takim wykonaniu konieczne jest sprawdzenie i odbiór instalacji.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.