Budowa własnego budynku mieszkalnego – efekt życia?

Jak jesteśmy w stanie określić budowę domu? Dzieło życia, spełnienie marzeń czy wielki stres? Prawdopodobnie każde z takich określeń będzie pasować bardzo dobrze. Wiemy bowiem, że realizujemy coś ponadczasowego, istotnie jest to realizacja marzeń, ale zdajemy sobie również sprawę, z jakim niepokojem się to wiąże. Na całe szczęście, jak każda poważna rzecz również budowa domu to proces, jaki da się zaplanować i odpowiednio doprowadzić do szczęśliwego końca. Wszystko zależy od solidnego planu budowy.
wyszukiwarka graficzna
Napisał: Bocian
Źródło: www.projektoskop.pl
No więc, jak budować dom (odkryj serwis)? Przede wszystkim, pamiętajmy, iż jest to proces wieloetapowy, co oznacza, iż powinniśmy zaplanować każdą rzecz bardzo dokładnie, krok po kroku (porady użytkowników). Jeśli postąpimy inaczej, nie przeznaczymy potrzebnej ilości czasu na najbardziej korzystne zaplanowanie, skutki mogą być nieodwracalne – wyższe koszty budowy i obniżenie jakości wykonania budynku.

Polecamy też

Co jest potrzebne na budowie

rusztowania
Napisał: James Case
Źródło: http://www.flickr.com
Każda świetna firma zajmująca się pracami na budowie ma świadomość, iż aby cieszyć się znakomitą renomą, użyteczny jest fachowy poziom świadczonych usług. Aby było to zrealizowane, wymagające jest spełnienie ogromu czynników, takich jak chociażby należyty budżet, profesjonalni pracownicy bądź znakomita organizacja. Ważny jest mimo to również profesjonalny sprzęt, bez jakiego ciężko o jak najkorzystniejsze przeprowadzenie budowy czy rozbiórki.


Pierwszy etap to uzyskanie zgody na budowę. Bez tego po prostu nie mamy prawa rozpocząć żadnej budowy. Wiąże się to niestety z męczącą papierkowa pracą i bieganiem po różnych urzędach. Jak wiadomo, w Polsce takie załatwianie przeważnie jest dość męczące i długotrwałe. Po załatwieniu spraw urzędowych zatrudniamy specjalistów i zaczynam budować nasz dom. Pierwsze co, musimy odpowiednio przygotować plac budowy. Po tych pracach geodeta musi wytyczyć budynek w terenie, zgodnie z wytycznymi i planem zagospodarowania działki.
Jakie wybrać ściany do domu
Napisał: ES Polska
Źródło: ES Polska
Po zrobieniu fundamentów i rozprowadzeniu kanalizacji jesteśmy w stanie stawiać pierwsze mury. Wymurowanie ścian, komina, a także postawienie stropów i wykonanie schodów żelbetowych to niezwykle istotny etap budowy domu (świeże wątki). Co tu wiele mówić, plan budowy ma wpływ na całą konstrukcję domu. Kolejny krok to wykonanie instalacji wewnętrznych. Ułożenie instalacji wodno-kanalizacyjnej lub elektrycznej zdefiniowane jest kodeksem budowlanym oraz pozostałymi zasadami bezpieczeństwa. Po takim wykonaniu konieczne jest sprawdzenie i odbiór instalacji.


Jednym z ostatnich etapów są prace montażowe, które zaczynamy od zewnątrz. już czekają do do zamontowania są okna i drzwi. Po zrobieniu tego bierzemy się za prace przy elewacji budynku, która ma dwie nieodzowne role: prezencja zewnętrzna budynku i odpowiednia izolacja domu. I wreszcie na sam koniec mamy jeszcze do załatwienia kilka formalności, najistotniejsze to powiadomić o ukończeniu budowy powiatowy inspektorat nadzoru. Jeśli nadzór nie zgłosi żadnego sprzeciwu, to w ciągu 21 dni nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić się do naszego nowego domu. To jest dopiero radość!
2018/06/22, 04:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.