Odbiór techniczny mieszkania - na co powinno się zwrócić uwagę?

Odbierając mieszkanie od dewelopera, niewątpliwie powinniśmy dobrze się do tego przygotować. Profesjonalny odbiór lokalu wymaga specjalnych pomiarów, wobec tego wskazane jest zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy profesjonalistów. Jeżeli jednak chcemy odebrać mieszkanie samodzielnie, pomnijmy o paru ważnych sprawach.Mieszkanie warto odebrać w dzień, kiedy będzie jasno, bowiem wtenczas bez trudności zauważymy każde szczegóły, w tym również niedociągnięcia. Odbiór mieszkania od dewelopera (Jakub Łygan) ma obowiązek następować dokładnie, skrupulatnie oraz bez pośpiechu. Deweloper nie posiada prawa nas naglić, zdołamy więc bez bojaźni oraz na spokojnie obejrzeć całkowity lokal. Warto przyjrzeć się wszelkiej części mieszkania, nawet drobnym fragmentom, i także uczynić szczegółowy pomiar lokalu. Niesłychanie ważkie jest to, żeby zwrócić uwagę na stworzenie ścian, okien czy drzwi, wykonanie posadzek lub wentylację. Zwróćmy także uwagę na jakość zastosowanych materiałów.


migawka - dom
Napisał: Hugh Llewelyn
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli, idąc na odbiór mieszkania od dewelopera, zauważymy w mieszkaniu jakieś wady, to konieczne będzie ich odnotowanie w protokole zdawczo-odpornym. Raport jest dla nas zabezpieczeniem, wskutek tego powinno się wypełnić go bardzo skrzętnie. Jeśli nie zostanie to zrobione, wówczas nie dowiedziemy, że w mieszkaniu były jakieś wady, natomiast deweloper nie będzie musiał odnawiać usterek. Nie umawiajmy się z nikim na słowo - każda rzecz bezwzględnie musi zostać zamieszczona w protokole.

Polecamy też

Konieczne w czasie wykańczania domu

wykończone mieszkanie
Źródło: flickr.com
Kiedy urządzamy dopiero, co powstały dom, albo zrobiliśmy duży remont naszego mieszkania dobrze wiemy, że będziemy musieli mnóstwo rzeczy pokupować. Na szczęście w każdym mieście jest dużo sklepów, gdzie da się kupić wszystko, co niezbędne. Będziemy musieli iść na spacer po sklepach żeby wyszukać to, co jest nam faktycznie potrzebne i oczywiście to, co nam się naprawdę podoba. Często najlepszym wyborem okazuje się umywalki roca. Czemu? Otóż marka Roca to doświadczenie, które perfekcyjnie łączy wysoką jakość z nowoczesnymi inspiracjami, i przy okazji nie gubi się w nadmiarze formy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.