Ledy czy tradycyjne żarówki?

Aktualnie oświetlenie ledowe jest coraz bardziej popularne. Jest tak gdyż poza ceną, która i tak jest coraz bardziej przystępna, żarówki led mają wielką ilość zalet oraz prześcigają pod wieloma względami zwykłe żarówki.


sklep asperatus.pl
Po pierwsze należy zaznaczyć, że żarówki led są bez wątpliwości najmocniej oszczędzającymi energię żarówkami ze wszelkich , które możemy nabyć na rynku. Ich produktywność oraz żywotność osiągają w testach od kilu do kilkudziesięciu razy lepsze rezultaty od tradycyjnych żarówek, świetlówek czy żarówek halogenowych.

W dodatku z uwagi na prostą konstrukcję żarówki ledowe są niezwykle odporne na wstrząsy oraz uszkodzenia, a także nader niedługim czasem osiągania zupełnej jasności. Na początku oświetlenie ledowe nie dawało zbyt intensywnego światła, stąd nieznaczne były ewentualności jego użytku.

Lampa ogrodowa czy łagodne oświetlenie schodów nie wymagało wykorzystania aż tak wyraźnie świecących żarówek, jak plafon (oferta umywalki duravit) w kuchni czy lampy biurkowe. Aktualnie światło wydzielane przez żarówki led jest tak mocne, że bez problemu odnajdują one zastosowanie we wszystkich kategoriach oświetlenia.

led
Napisał: unbekannt270
Źródło: http://www.flickr.com
Niesamowicie gustownie przedstawia się oświetlenie sufitowe led. Pojedyncze malutkie diody zamieszczone na czarnym tle wyglądają niczym niebo. Można z nich w ten sposób ustawić dowolne.

Dodatkowo żarówki ledowe emitują światło w praktycznie wszelkich barwach. Ze względu na okoliczność, iż światło żarówek led jest kierunkowe idealnie jest zdatne do zastosowania we wszystkich miejscach, gdzie potrzebujemy podświetlić jakąś rzecz czy oświetlić choinkę lampkami. Kinkiety led mogą być więc wspaniałym rozwiązaniem służącym do podświetlenia obrazu ściennego albo uzyskania odpowiedniego efektu przy wzorzystej tapecie.

Ukierunkowanie światła można wykorzystać też zaopatrując w żarówki led lampki nocne, ponieważ z jednej strony oświetlą nam np. czytaną gazetę, a z drugiej światło nie rozbiegnie się po całym pomieszczeniu oraz nie będzie tak przeszkadzać śpiącym razem z nami ludziom, niż w przypadku lampki ze tradycyjną żarówką.
2017/08/30, 00:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.