W jaki sposób zagospodarować działkę na weekendowe wyjazdy? Czy dom drewniany będzie dobrym wyjściem?

Chcielibyśmy zagospodarować naszą rekreacyjną działkę, ale trudno nam się zdecydować na konkretny pomysł. Nie wiemy czy stawiać na niej większy budynek, niewielki domek albo może zdecydować się na postawienie przyczepy campingowej. Mamy trochę pomysłów, a każdy wart jest przemyślenia. Co może okazać się dobrym wyjściem?

Doskonałym pomysłem jest postawienie niewielkiego domku z drewna. Doskonale wpasuje się on w każde otoczenie, szczególnie takie blisko natury. Ładnie prezentuje się otoczony zielenią. Jest nie tylko ładny, ale również wygodny. Przyjeżdżając w takie miejsce mamy wrażenie, że jesteśmy gdzieś daleko od szumu miasta oraz rzeczywiście odpoczywamy. Jest sporo firm mających w ofercie domy (sprawdź) z drewna. Sporo z nich posiada całkiem zróżnicowaną ofertę względem rozmiaru i rozplanowania pomieszczeń. Bardzo atrakcyjnie prezentują się domy z bali. Po ociepleniu mogą służyć jako całoroczny domek. Dużą zaletą niewielkiej przestrzeni będzie możliwość ogrzania jej za pomocą centralnie położonego kominka. Jeśli oprócz tego system kanałów jest dobrze rozplanowany oraz rozprowadza ciepłe powietrze po różnych zakątkach domu, to rezultat będzie bardzo dobry.

Powiązany artykuł - okna z drewna

duży budynek z drewna
Warto poszukać właściwych fachowców. Takich, którzy prócz stawiania domu mają bardzo dobrze rozwinięty dział zapewniający usługi stolarskie. Będziemy pewni, iż są specjalistami od drewna oraz wiedzą jak się z nim obchodzić. W tego rodzaju budownictwie znaczenie ma estetyka. Nie da się na końcu położyć tynku, który przykryje wszelkie mankamenty. Wszystko przez cały czas musi zostać dobrze dopracowane. Warto się zdecydować na taras przebiegający przynajmniej przez jeden cały bok budynku. Tego typu miejsce, jeśli będzie zadaszone doskonale posłuży nam też w brzydszą pogodę. Bez wątpienia będzie idealne jako wieczorne miejsce spotkań przy stole.


Polecamy też

Który domek ogrodowy na narzędzia kupić? Jakie są ich typy oraz na jakie rzeczy zwracać uwagę?

Altana w ogrodzie
Napisał: kenneth casper
Źródło: http://www.flickr.com
Do zajmowania się ogrodem używamy sporo narzędzi. By były w dobrym stanie dobrze jest gdzieś je chować. Co dobrze się do tego nadaje? Z pewnością najlepsze są domki ogrodowe drewniane. Ale na który się zdecydować?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.