Wiosną - sprzątanie w naszym życiu

Gdy nadchodzą pierwsze, ciepłe dni w roku, wszyscy momentalnie dobrze się nastawiają. Kiedy czuć wiosnę w otoczeniu, poprawia nam się nastrój, jesteśmy pełni energii, przyjaźnie nastawieni, mamy nowe pomysły i plany, Każdy z nas rozpoczyna zmiany w mieszkaniu, ogródku, w swoim życiu. Realizujemy dawno porzucone postanowienia noworoczne, wszystko postrzegamy w jaśniejszych kolorach. Pobudkę z zimowego snu umożliwia nam zastrzyk witaminy D, której pełne są promienie słońca, a na której braki narażeni jesteśmy w zimnych okresach roku.

Wiosna w ogrodzie
kwiaty
Napisał: Chris Bowman
Źródło: http://www.flickr.com
Ci szczęśliwcy, którzy mogą się radować własnym ogrodem, na wiosnę rozpoczynają duże zmiany w nim. Jeśli sadzimy poletko z warzywami, już od początku maja powinniśmy zacząć siew niektórych rodzajów roślin. Szczypiorek, sałata, bakłażany, fasolka szparagowa, w zależności od gruntu i dostępu słońca, mamy niezwykle duże pole do popisu. Gospodynie bardziej zaawansowane, budują na swojej posiadłości szklarnie, w których mogą sadzić mocniej ciepłolubne warzywa, jak pomidory czy brzoskwinie. Amatorzy sporych terenów, często sadzą na ich terenie drzewa owocowe. Wiśnie, mirabelki, śliwki, czereśnie - te wszystkie drzewa wymagają konkretnej opieki, zarówno przed jak i po mrozach. Lecz największą ozdobą i symbolem że wiosna w ogrodzie rzeczywiście nadeszła, są kwiaty - zobacz kompletną ofertę pod adresem. Cudowne, wielobarwne donice z fiołkami, krzaki z kilkoma gatunkami róż, a co najlepsze - piękny zapach kwiatów, którego nie dostrzeżemy w kwiaciarni, pełnej nienaturalnych roślin.

Przydomowe krzątaniny
wymiana opon
Napisał: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Po mrozie nie tylko natura budzi się do życia, również nasz dom potrzebuje czasami odrestaurowania. Jeżeli mróz był tej zimy niezwykle dokuczliwy, niekiedy możemy po wyparowaniu śniegu zauważyć liczne dziury, tak samo na naszym tynku, jak i bruku. Dzieje się tak w momencie dużych wahań temperatur, niedobrze zabezpieczone podłoża najnormalniej w świecie pękają i trzeba dokonać ich odnowy na wiosnę. Następnym obowiązkiem każdego gospodarza jest wymiana opon z zimowych na letnie (wymiana opon na letnie). Jest to szczególnie ważne, bowiem spory odsetek kolizji na drogach trzeba połączyć z zaniedbaniem przez niektórych tej czynności. Kiedy tylko rozpoczną się pierwsze, ciepłe dni, każda gospodyni rozpoczyna czyszczenie okien, przy okazji intensywnie wietrząc mieszkanie z zimowego zaduchu. Często decydujemy się w tym okresie na niewielkie reperacje, energia nas rozsadza, mamy wiele nowych pomysłów na aranżacje wnętrz. Zmieniamy barwę ścian, odświeżamy futryny drzwi.


Polecamy też

Które akcesoria warto zainstalować w swoim domu w czasie remontu?

remont mieszkania
Napisał: Valsts kanceleja/ State Chancellery
Źródło: http://www.flickr.com
Ergonomiczne zaopatrzenie naszego domu to bez wątpienia pragnienie wielu z nas. Komfort jest bowiem wyjątkowo ważnym przejawem naszego zadowolenia. W związku z takim stanem rzeczy staramy się za każdą cenę w naszych mieszkaniach utworzyć wyjątkowo dobre warunki, dzięki którym zdołamy odnawiać nasze siły w atrakcyjnych przestrzeniach. Niemniej jednak dobranie elementów wyposażenia domowego wcale nie przychodzi nam łatwo.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.