Współczesny dom - z inteligentną instalacją

Mieszkania przyszłości dla niektórych to jedynie sen, lecz już teraz oferowane są systemy, które zamieniają mieszkanie rodem z planu filmu science-fiction w rzeczywistość.
Dodać należy, że system pozwala na sterowanie wszystkim za pomocą jedynie aplikacji ściągniętej na telefon, bądź również tablet. Obecnie sen o inteligentym mieszkaniu może się urzeczywistnić.


Inteligentne mieszkanie (mieszkania na sprzedaż nad morzem) jest w stanie zrobić prawie wszystko: dodatkowe informacje. Cóż więc należy wykonać? Wystarczy tylko zainstalować właściwy system, przy pomocy którego wszystkie urządzenia będą same włączały się, natomiast obiad… po powrocie z miasta będzie ugotowany i ciepły oczekiwał w piekarniku. Brzmi jak marzenie, lecz jest on możliwy. W inteligentnym „m” można wszystko, a przy okazji – jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Użytkowanie natomiast – proste i szybkie. Jak to funkcjonuje? Otóż, potrzebne są odpowiednie czujniki, do których jest wysyłana informacja i tym samym mieszkanie samoistnie reaguje na podane sytuacje. W momencie pożaru – inteligentne mieszkanie (zapraszam tutaj...) potrafi właściwie zareagować, a nawet… odstraszyć złodziei, bowiem jest możliwość symulowania obecności mieszkańców, podczas gdy dom będzie przez dłuższy czas stał pusty.


laboratorium
Napisał: per egevad
Źródło: http://www.flickr.com


Inteligentne instalacje elektryczne umożliwiają również na zasadniczą oszczędność prądu. Podczas gdy w „m” nie będzie nikogo z mieszkańców – dom samo odłączy niepotrzebne urządzenia.
Kiedy natomiast do mieszkania ktoś wejdzie – światło zapali się za pomocą reagujących na ruch czujników. Inteligentne mieszkanie jest w stanie także działać w ogródku, a finanse za gaz i prąd mogą obniżyć się kolejno nawet mniej więcej o 40% albo 15% - .
2018/06/22, 00:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.