Zbiorniki na odpowiedni dobór śmieci

Świadomość, że trzeba dbać o środowisko, okazuje się jedną z najistotniejszych oznak nowoczesności. Aktualnie już w żłobkach uczy się dzieci o potrzebie sprzątania odpadków, stosowania przyjaznych dla natury materiałów i o segregacji odpadków.


pojemniki na śmieci, segregacja odpadów
Źródło: http://environmental.kingspan.pl/


Szczególnie to ostatnie zagadnienie jest istotne dla naszego otoczenia. Każdy rodzaj odpadu ma inny czas rozkładu (informacje na temat segregowania śmieci). Stąd właśnie różniące się śmieci należy składować osobno. Dzięki temu robotnicy z zakładów utylizacji mają uproszczone zadanie przy recyklingu. to powinność porządnego mieszkańca. Jeżeli nie zdajesz sobie sprawy, jakiego rodzaju kontenery na odpady nadają się do jakich gatunków śmieci, prezentuję ci ten przewodnik.

Pojemnik na śmieci w kolorze niebieskim jest przeznaczony do wrzucania do niego śmieci z papieru. Śmiało więc pakuj do niego zbędną makulaturę, taką jak zapisane kartki i gazety. Nie zapomnij o pewnych restrykcjach. Do tego kontenera nie należy ładować śmieci higienicznych, czyli np. podpaski. Odpadają też kalki, celuloza termiczna i folia.

Pojemniki na odpady w barwie żółtej służą do utylizowania plastiku. Pamiętaj o zgniataniu materiałów (np. opakowań) nim się ich pozbędziesz. Nie wolno składować w nich opakowań po olejach i sprzętu AGD. Ten zakaz obejmuje też opakowania po farmaceutykach. Inne wytyczne obowiązują biorąc pod uwagę pojemniki na odpady medyczne.

Polecamy też

Jak podejść do takich zagadnień jak urządzanie mieszkania? Jak się na coś takiego przygotować, by wszystko poszło sprawnie?

grzejnik
Napisał: Instal-Projekt
Źródło: Instal-Projekt
O jakich rzeczach z pewnością trzeba pamiętać, gdy urządzamy mieszkanie? Rzecz jasna dobrze jest mieć plan, który będzie tą naszą działalność aranżacyjną prowadził w odpowiednim, konsekwentnym jak i logicznym kierunku. To bardzo ważne, gdyż bez tego do naszego działania wkradnie się chaos, a efekty tego okażą się nijakie.


Czerwone kontenery na odpady nadają się do aluminium (www.kingspanenviro.com/pl/kingspan-klargester-oczyszczanie-scieku/oczyszczanie-scieku/separatory-ropopochodne). Utylizuje się w nich wszelkie puszki, kapsle i podobne małe elementy. Nie wolno wkładać do nich baterii (są trujące dla gleby) i pojemników pod ciśnieniem. Pojemniki plastikowe na wodę również są szeroko stosowane.

http://kingspanenviro.pl/


Biały pojemnik na śmieci nadaje się do wyrzucania szkła bezbarwnego,zaś zielony – do kolorowego. Nie tłucz butelek przed wsadzeniem do środka. Do kontenera nie należy wkładać ceramiki, okien zwykłych i od auta, naczyń żaroodpornych i lamp. Najsilniej dotyczy to neonówek, zawierających toksyczne związki chemiczne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.