Sprawdź najlepsze lampy do swojego mieszkania - dobre i złe strony lamp LED

Odpowiednio dobrane światło jest niezwykle istotnym elementem wystroju wnętrz w mieszkaniu. Omijając zadania czysto praktyczne, właściwie ustawione lampy wyeksponuje lub też ukryje inne fragmenty mieszkania, nada klimatu, a nowoczesne lampy mogą być wspaniałą ozdobą.


Lampy Led - czy się opłaca?

Jeśli światło spełnia główną funkcje w naszym domu, warto postawić na energooszczędność. Najlepszym rozwiązaniem będą lampy LED, które mają szereg dobrych stron, z którymi warto się zapoznać.Przede wszystkim sprawdź więcejlampy LED oszczędzają energię, dzięki czemu zapłacimy mniej za energię elektryczną. Diody są naprawdę małe, dlatego bezproblemowo zmieszczą się w miejscu, gdzie nie damy rady zamontować zwykłej żarówki.
led
Napisał: Danny Joyner
Źródło: http://www.flickr.com
Lampy LED charakteryzuje naprawdę długi czas działania. Jest to jako pomoc środowisku, gdyż diody niezwykle rzadko się wyrzuca. Poza tym nie zawierają one rtęci, co także jest ekologiczne. Warto wspomnieć także o tym, że częstym problemem w czasie użytkowania innego rodzaju żarówek jest mała odporność na wstrząsy, zaś w przypadku omawianych diod taki problem nie ma miejsca. W dodatku lampy LED można zakupić w niemal wszystkich kolorach, za pomocą czego można wykonać w pomieszczeniach niezwykle ciekawe iluminacje. Jak powszechnie wiadomo, tradycyjne żarówki muszą się rozgrzać, by osiągnąć najjaśniejsze światło. Lampy LED osiągają maksimum już w momencie włączenia. Powinno się powiedzieć także o tym, iż omawiane (zobacz dodatkowe informacje):lampy nie wytwarzają ciepła, nie nie są więc zagrożeniem pożarem. Rzecz jasna diody te posiadają także wady. Główną wydaje się stanowić dość wysoka cena. Jeżeli korzystamy ze ściemniaczy, diody LED niestety nie współpracują z nimi.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.