Do czego mogą służyć wciągniki? W jakiego typu branżach są często stosowane? Co dobrze o nich wiedzieć?

Wciągarki łańcuchowe oraz wciągniki to zaawansowane sprzęty, które stanowią normalne wyposażenie dodatkowe sprzętów dźwignicowych, to znaczy suwnic, żurawi lub bramek warsztatowych. Służą one przede wszystkim do podnoszenia oraz opuszczania ładunków z możliwością ich przemieszczania, również w poziomie, a także w niektórych sytuacjach, przy użycia sprzętu dźwignicowego. Wciągarki jak i wciągniki łańcuchowe to urządzenia niesamowicie praktyczne oraz niezbędne w pracach przemysłowych, takiego rodzaju jak budownictwo czy utrzymanie ruchu drogowego, są wręcz nie do zastąpienia jednocześnie przy różnego rodzaju pracach podczas przeładunku.


budow
Napisał: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com
Wciągarka, której podstawę części nośnej stanowi rama, przemieszcza się po górnych częściach urządzenia dźwignicowego, na przykład suwnicy. Taki wciągnik podwieszany jest pod urządzeniem dźwignicowym, jeżeli chcemy by poruszał się w linii poziomej, to konieczne będzie połączenie go z wózkiem jezdnym, który przemieszcza się wewnątrz ramy. (łańcuchy nierdzewne) Oferuje to dość optymalne możliwości jeśli chodzi o zakres precyzyjnego pozycjonowania konkretnych rzeczy. Nie musimy nawet podkreślać, że dzięki temu praca może być znaczenie efektywniejsza, tym bardziej, iż części wciągarki okazują się być bardzo solidne, jak łańcuchy stalowe.

Wciągniki łańcuchowe i wciągarki pozwalają na podniesienie ciężaru, jaki ma nawet dwieście kilogramów. Jeden, jak również drugi rodzaj urządzeń jest w stanie z łatwością pracować w trudnym otoczeniu, to znaczy niskiej temperaturze i wysokiej wilgotności. Wciągarki są bardzo często wykorzystywane w przeróżnych branżach. (http://www.metfix.com.pl/oferta/liny-lancuchy-nierdzewne/liny-nierdzewne/Liny nierdzewne) Różnorodność konstrukcji zezwala na prawdziwie wszechstronne oraz wygodne użycie tych urządzeń właściwie w każdej sytuacji. Te najbardziej nowoczesne oraz niezawodne ich rodzaje posiadają dość ciekawe zabezpieczenia przed przeciągnięciem, które zatrzymują pracę.


To jest niesamowicie istotne, tym bardziej w sytuacji, jak praca takiego sprzętu zagraża życiu albo zdrowiu, a taka blokada nie doprowadza do ewentualnego złego finału. Wciągarki spalinowe lub elektryczne mają silnik, jaki bez problemu może pracować w obu kierunkach. Wciągarki używa się w każdym z działów przemysłu, lecz często znajdują zastosowanie w stoczniach, energetyce czy kolejnictwie. Jedne z najlepszych modeli wyposażone są w najbardziej niezawodne części, takie jak mocne łańcuchy czy liny stalowe.
2017/08/18, 08:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.