Modne dachówki ceramiczne - dachówki angobowane

Fabrykanci dachówek ceramicznych wykorzystują dzisiaj kilka różnych metod barwienia dachówek, takich jak angoba oraz glazura. Dzięki tym metodom możliwe jest pozyskanie różnych Kolorów i odcieni dachówek, wpływa to także na polepszenie rozmaitych parametrów i właściwości technicznych dachówek.


Kontenery
Źródło: sxc.hu


Dachówki ceramiczne nie posiadają jednolitej barwy, bowiem są wypalane z naturalnej gliny. Właśnie dlatego stosuje się rozliczne metody barwienia dachówek, jakie pozwalają na zatarcie tych różnic i zdobycie pięknego, jednakowego koloru. Dachówki ceramiczne to najpopularniejsze rodzaje dachówek, jakie zdołają być angobowane albo glazurowane, więcej - pod tym odsyłaczem.


Metoda angobowania polega na nanoszeniu na wysuszone, aczkolwiek jeszcze nie wypalone dachówki, szlachetnej glinki. Dachówki te obejmowane są angobą wyłącznie na zewnątrz, wskutek tego wewnątrz mają one swoją naturalną barwę. Po nałożeniu angoby, która jest masą z właściwymi barwnikami kolorystycznymi, dachówkę się wypala, co sprzyja utrwaleniu koloru. Taka dachówka angoba jest sporo bardziej niezłomna na zabrudzenia od dachówki naturalnej, co więcej są one gładsze i są osiągalne w szerokiej gamie kolorystycznej. Możemy zdecydować się na angobę w czerwieni czy brązie, bądź także nabyć bardziej pomysłowe, wyszukane dachówki w barwie czerni czy też zieleni. Osiągalne są też dachówki cieniowane oraz angoby bezbarwne, których jedynym celem jest sprawowanie funkcji ochronnej. Wybór dachówek angoba jest w dzisiejszych czasach naprawdę duży, dachówki angoba odkryjemy także w ofercie wielu sklepów. Dachówki angobowane (np. http://wienerberger.pl/produkty/marsylka-czerwona-angoba) są trochę droższe od zwyczajnych dachówek ceramicznych, naturalnych, toteż decydując się na ich nabycie, powinniśmy wziąć pod uwagę większą cenę.


Dachówki ceramiczne mogą być też barwione w masie.


Polecamy też

Jak zakupić dobre drzwi wewnętrzne? Na co koniecznie zwracać uwagę przed zakupem?

Drzwi a’la tablica
Napisał: Sklepy Komfort S.A.
Źródło: Sklepy Komfort S.A.
W jaki sposób nabyć dobre drzwi wewnętrzne? Wybranie takich drzwi jest dość dużym problemem dla ludzi stawiających lub wykańczających swoje lokum. Każdy z nas chce, aby drzwi wewnętrzne były estetyczne oraz były dopasowane do klimatu domu, muszą być także trwałe i funkcjonalne. To bardzo ważne, gdyż musimy przecież korzystać z nich codziennie. Gdy uporamy się już z decyzją, jaki typ kupić, to kwestia wybrania tych o pasującym wyglądzie będzie już teraz grała kluczową role.


Oznacza to dołączenie do gliny barwionych pigmentów, co powoduje, iż dachówki posiadają podobny kolor nie jedynie na zewnątrz, lecz również wewnątrz. Dachówki w masie także są oferowane przez liczne sklepy, warto poznać się z ofertą sklepów online.
2018/06/21, 23:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.