Elewacja domu powinna cechować się nienaganną trwałością. W tym sensie warto wybrać jak najlepszy produkt

Cegły klinkierowe to najbardziej solidna klasa cegieł elewacyjnych. Są solidne, odporne na uderzenia, działanie warunków atmosferycznych i ognia, a także grzybów i pleśni. Powierzchnia cegieł klinkierowych jest niezwykle twarda i odporna na zarysowania, zaś wykończona nimi elewacja przez dziesiątki lat nie traci na intensywności koloru.

Klinkier to produkt w pełni naturalny, jest bowiem wykonany z naturalnego surowca, którym jest wysokiej jakości odpowiednio sezonowana glina. Cegły klinkierowe wyróżniają się małą nasiąkliwością (nawet jest to niżej sześciu procent), dzięki temu są także odporne na bardzo niskie temperatury. Zachowują solidność nawet w środowiskach agresywnych, tego typu jak kwaśne deszcze czy smog. Producenci cegieł elewacyjnych (czyli klinkier elewacyjny) gwarantują również pokaźny zestaw kształtek uzupełniających, które są dopasowane do nich kolorem oraz fakturą, z których wykonuje się gzymsy wrocław, (sztukateriaabakus.pl) podokienniki lub stopnieschodów. Na rynku są także gotowe parapety a także łuki, jakie ułatwiają pracę i pozwalają na estetyczne wykończenie elewacji.
klinkier
Napisał: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
oferowane są w różnorakich barwach, w zależności używanego do ich wytworzenia surowca i metody wypalania. Najbardziej znane kolory cegieł to różnorakie odcienie czerwieni i brązu. Jednak klinkier wytwarza się także w kolorach, jak żółty, biały, lecz także czarny. Oferowane są także cegły cieniowane – żółtobrązowe, czerwonobrązowe czy szaroczerwone (http://www.sztukateriaabakus.pl/fasety-gladkie.html). Jeśli decydujemy się na jeden kolor elewacji, trzeba pamiętać, żeby przy układaniu mieszać cegły i fasety z kilku palet celem uzyskania równomiernego koloru, bo jedne z nich mogą być jaśniejsze, a inne bardziej ciemne.


Polecamy też

Jaki potencjał drzemie w produkowanych współcześnie bloczkach komórkowych, oferta takich produktów firmy hplush.

Bloczki komórkowe
Napisał: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.
Nowoczesne materiały budowlane powinny mieć możliwie małą przepuszczalność cieplną, przez co budowane z nich obiekty będą się charakteryzować dużą energooszczędnością. W praktyce jednym z najlepszych izolatorów ciepła jest po prostu zwykłe powietrze. Dlatego też jakiś czas temu odkryto, aby w tradycyjnych pustakach albo cegłach zastosować materiał, jaki w dużym stopniu będzie się składał z maleńkich bąbelków powietrza.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.