Elewacja domu powinna cechować się nienaganną trwałością. W tym sensie warto wybrać jak najlepszy produkt

Cegły klinkierowe to najbardziej solidna klasa cegieł elewacyjnych. Są solidne, odporne na uderzenia, działanie warunków atmosferycznych i ognia, a także grzybów i pleśni. Powierzchnia cegieł klinkierowych jest niezwykle twarda i odporna na zarysowania, zaś wykończona nimi elewacja przez dziesiątki lat nie traci na intensywności koloru.

Klinkier to produkt w pełni naturalny, jest bowiem wykonany z naturalnego surowca, którym jest wysokiej jakości odpowiednio sezonowana glina. Cegły klinkierowe wyróżniają się małą nasiąkliwością (nawet jest to niżej sześciu procent), dzięki temu są także odporne na bardzo niskie temperatury. Zachowują solidność nawet w środowiskach agresywnych, tego typu jak kwaśne deszcze czy smog. Producenci cegieł elewacyjnych (czyli klinkier elewacyjny) gwarantują również pokaźny zestaw kształtek uzupełniających, które są dopasowane do nich kolorem oraz fakturą, z których wykonuje się gzymsy wrocław, (sztukateriaabakus.pl) podokienniki lub stopnieschodów. Na rynku są także gotowe parapety a także łuki, jakie ułatwiają pracę i pozwalają na estetyczne wykończenie elewacji.
klinkier
Napisał: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
oferowane są w różnorakich barwach, w zależności używanego do ich wytworzenia surowca i metody wypalania. Najbardziej znane kolory cegieł to różnorakie odcienie czerwieni i brązu. Jednak klinkier wytwarza się także w kolorach, jak żółty, biały, lecz także czarny. Oferowane są także cegły cieniowane – żółtobrązowe, czerwonobrązowe czy szaroczerwone (http://www.sztukateriaabakus.pl/fasety-gladkie.html). Jeśli decydujemy się na jeden kolor elewacji, trzeba pamiętać, żeby przy układaniu mieszać cegły i fasety z kilku palet celem uzyskania równomiernego koloru, bo jedne z nich mogą być jaśniejsze, a inne bardziej ciemne.


Polecamy też

Ogrodzenia betonowe - masywne, trwałe i wytrzymałe

dom
Napisał: Dave Conner
Źródło: http://www.flickr.com
Ogrodzenia betonowe doskonale nadają się do zabezpieczania różnego rodzaju posiadłości, na przykład domów prywatnych czy też działek. Cechują się licznymi zaletami, właśnie z tej przyczyny tak wiele ludzi zamiast ogrodzeń metalowych albo ogrodzeń innego modelu, wybiera ogrodzenia betonowe. Wyróżniane firmy i polecani producenci oferują ogrodzenia betonowe o najlepszych parametrach wytrzymałościowych. Są one zrobione solidnie, niezwykle trwale, dodatkowo nie potrzebują żadnych zabezpieczeń przed deszczem, ziąbem i innymi złymi warunkami atmosferycznymi. Nie grozi im także korozja, nie wymagają pielęgnacji.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.