Aranżacja salonu. Jakiego rodzaju dobrać żyrandole, by mieć nastrojowy salon?

Aranżacja pomieszczenia będzie atrakcyjna, miła jak też nastrojowa gdy dobrze opracujesz oświetlenie. Sprawdź, w którym miejscu ulokować oraz jakie lampy w salonie. Dlaczego warto postawić lampkę na parapecie. Poznaj zasady stosowane przez architektów wnętrz w wyborze oświetlenia do salonu. Sprawdź, które lampy stworzą przytulny klimat wnętrza, sprawią, iż pokój dzienny zachęcał będzie do wieczornych spotkań, dialogów, czy wspólnego oglądania TV.

Oświetlenie w pokoju dziennym to ważny element aranżacji. Nowoczesne lampy kryształowe tworzą aurę, pomagają się skupić, sprzyjają odpoczynkowi. Ażeby aranżacja wnętrza była przytulna wybierz kilka źródeł światła. Aktualnie nie obowiązuje reguła, że w pokoju dziennym nieodzownie musi wisieć żyrandol. Zapamiętaj, salon zostanie dobrze urządzony, jeżeli w rozmaitych miejscach pokoju pojawią się lampy. Dobrze jest zastosować zarówno lampy zwisające, stojące, jak też plafony kryształowe.

Polecamy też

Sprawdź najlepsze lampy do swojego mieszkania - dobre i złe strony lamp LED

lampa
Napisał: Technolux
Źródło: Technolux
Prawidłowo dobrane oświetlenie jest bardzo ważnym elementem wyposażenia wnętrz w domu. Pomijając zadania czysto praktyczne, dobrze ustawione lampy wyeksponuje lub również ukryje inne elementy mieszkania, doda klimatu, a nowoczesne lampy mogą być wspaniałą ozdobą.


oświetlenie salonu z aneksem
Urok dobrego oświetlenia w pokoju dziennym polega na tym, że należycie dobrane lampy potrafią zaczarować wnętrza i stworzyć klimat, w jakim czujemy się znakomicie. Zarazem światłem można „modelować” przestrzeń wnętrza. Oto zasady oświetlania pomieszczeń: Jeżeli zastosujesz w pokoju dziennym lampy o transparentnych kloszach - dających jasne, zdekoncentrowane światło – sprawisz, że twój salon będzie zdawać się większy. Z kolei zwracając strumień światła na sufit, wizualnie podwyższysz pokój dzienny, z kolei lokując bliżej podłogi lub kierując do dołu – obniżysz wnętrze. Długi przedpokój lub wąski pokój zyska lepsze proporcje a także będzie sprawiać wrażenie szerszego, jeśli oświetlisz jego dłuższą ścianę - zatem na niej warto zamontować przykładowo plafony kryształowe.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.