Przerażają cię opłaty za gaz? Może to odpowiedni moment, by rozważyć zmianę dostarczyciela?

Koszt gazu, jak na warunki przeciętnego użytkownika w naszym kraju, jest wysoka. Nieważne czy korzystasz jedynie z kuchenki gazowej, lub też gazem ogrzewasz cały dom - powinieneś zastanowić się, czy twoje opłaty mogą być niższe.
Oczywiście dla tych, którzy posiadają ogrzewanie gazowe, sprawa wysokości rachunków w zimie jest niezmiernie ważna. Ogrzewanie gazowe jest bardziej komfortowe niż to za pomocą paliwa stałego typu węgiel, drewno lub miał, z tego powodu warto rozważyć, czy wchodzi w grę zmiana sprzedawcy gazu. W naszym kraju została wprowadzona liberalizacja rynku energii, a to daje nam opcję zdecydowania się na odmienną firmę prowadzącą sprzedaż gazu- interesujące informacje o zmianie sprzedawcy gazu Zależnie od naszych potrzeb warto sprawdzić również, czy mamy dobraną odpowiednią taryfę. Trzeba wejść do netu, aby zorientować się w cenach, w jakich przeprowadzana jest sprzedaż gazu na rynku krajowym. Znajdziemy tam oferty konkretnych dostawców. Mimo iż może nam się z pozoru wydawać, że różnice są małe, to jednak gdy pomnożymy je przez nasze średnie zużycie gazu, pewnie okaże się, że w naszym wypadku zmiana sprzedawcy gazu będzie skutkowała oszczędnością w późniejszym okresie.


Według prezesa URE, czyli Urzędu Regulacji Energetyki ilość podmiotów korzystających z prawa do wyboru dostawcy gazu rośnie niezmiennie. Zmiana sprzedawcy gazu przede wszystkim dotyczy gospodarstw domowych. Sukcesywne przybywanie na rynku nowych dostawców, a co za tym idzie większa konkurencyjność powoduje, że oferta na sprzedaż gazu jest coraz bardziej atrakcyjna dla klientów. Pomoc dotyczącą jak najmniej problemowej zmiany dostawcy możemy otrzymać naturalnie u przedstawicieli konkretnych firm. Przy już wymienionym URE działa Punkt Informacyjny, w którym możemy uzyskać wiadomości o należących się nam uprawnieniach na rynku energii (więcej o sprzedawcy gazu).


Polecamy też

Budowa domu – kosztorys wskaże ci, czy cię stać

budowa
Napisał: Harald Groven
Źródło: http://www.flickr.com
Przygotowując się do wybudowania domu, musimy mieć na uwadze, że jest to proces, który wymaga czasu i na który składa się wiele etapów. Dzisiaj oczywiście dom można postawić znacznie szybciej niż kiedyś, raz w związku z tym, że jest większa dostępność materiałów niezbędnych do budowy domu, a dwa ze względu na nowe technologie, które umożliwiają wykonywanie tych samych prac związanych z budową, znacznie szybciej i prościej.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.