Rodzaje a także koszt dachówek i cegieł

Na rynku odnajdziemy obecnie dużo różnorodnych rodzajów dachówek i cegieł. Duża różnorodność wzorów i kolorów daje nam rozległe pole do popisu. Należałoby dowiedzieć się, jakie najpopularniejsze typy dachówek i cegieł możemy w dzisiejszych czasach wyróżnić, i w których cenach są one dostępne.


biała dachówka
Napisał: halfrain
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najstarszych rodzajów dachówek jest dachówka >> dachówka ceramiczna karpiówka, która jest wąska i płaska. Ten rodzaj dachówki wybornie nadaje się do krycia dachów przeróżnego rodzaju, ze względu na swoją ogromną plastyczność. Innym modnym typem jest dachówka > dachówka ceramiczna marsylka mnich-mniszka, która jest całkiem długa oraz posiada korytkowy kształt. Jest to niesłychanie szczelne i jakościowe pokrycie dachowe, aczkolwiek nie przylega ono do najtańszych. Jeśli więc ciekawi nas ta dachówka ceny będą całkiem wysokie, ze względu na wielką ilość zużytych dachówek i na czasochłonną pracę. Bardzo często użytkuje się dziś także dachówki zakładkowe, które często mają dość pokaźne rozmiary . Dachówki zakładkowe są dostępne w rozlicznych typach i wzorach, wobec tego bez kłopotu odnajdziemy taki, jaki będzie odpowiadać nam najbardziej.
czarno biała cegła
Napisał: maggus314
Źródło: http://www.flickr.com


Cegły są najstarszym materiałem budowlanym, który jest stosowany do dziś. Materiał ten cechuje się fenomenalną trwałością oraz wytrzymałością, do tego jest elastyczny i ma szerokie zastosowanie. Obecnie zdołamy wymienić kilka typów cegieł, z których korzysta się w budownictwie. Najczęściej spotykamy następujące modele cegieł: cegły ceramiczne suszone i wapienno-piaskowe. Modnym rodzajem cegieł są również cegły klinkierowe, magnezytowe albo szamotowe. Każdy rodzaj cegieł cechuje się lekko innymi parametrami, przykładowo cegły ceramiczne są artykułem uniwersalnym, nadzwyczaj trwałym i odpornym. Cegły szamotowe są z kolei ognioodporne, dlatego zwykle użytkuje się je do budowy pieców lub palenisk. Jeżeli chodzi o ceny cegieł, to oczywiście są one zależne od ich modela. Jeśli ciekawi nas jakaś konkretna cegła ceny pewno odkryjemy w asortymencie poszczególnych sklepów budowlanych - stacjonarnych czy też online.
2018/06/22, 06:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.