Jakiego typu nowoczesne sprzęty w mieszkaniu pozwalają dbać o porządek? Czemu warto zainwestować w takie urządzenia?

Dbanie o porządek to dla wielu osób znienawidzone zajęcie. Niestety musimy poświęcać sporo czasu by nasz dom był czysty oraz panował w nim ład. Warto w związku z tym pomyśleć o tym co można zrobić by takie zadanie sobie ułatwić oraz w jaki sposób je przyspieszyć. Jakie pomysły są warte by je rozpatrzyć? Co jest w stanie pomóc nam w tej codziennej czynności?

odkurzanie, odkurzacz centralny
Jednym z ciekawych sprzętów, które bardzo ułatwiają sprzątanie jest odkurzacz centralny - www.doman.com.pl/. To przy jego pomocy można szybciej usunąć niechciany kurz w mieszkaniu i zaprowadzić porządek. Prócz tego jego niewątpliwą zaletą jest cicha praca i brak konieczności martwienia się o kable, jakie w przypadku normalnego odkurzacza plączą się pod nogami. Tego typu urządzenie jest odpowiednie dla alergików, ponieważ jego moc jest na tyle duża, że usuwa on nie tylko powierzchowny kurz zalegający przykładowo w dywanach, ale też z jego głębszych warstw. Kurz wydalany jest na zewnątrz budynku.

Taki sprzęt jest złożony z jednostki centralnej, która jest sednem punktem głównym całego systemu oraz reszty instalacji w postaci przewodów, gniazd, węża ssącego jak też różnego rodzaju kształtek i akcesoriów dodatkowych. Jednostka centralna połączona jest z gniazdami za pomocą rur biegnących w ścianach - oferta producenta odkurzaczy centralnych. Praca takiego urządzeniem polega na przyłączeniu do gniazda wewnątrz ściany rury elastycznej z wymienialną końcówką. W ten sposób można posprzątać wszystkie, nawet te trudno dostępne przestrzenie. Prędkość powietrza, które wsysa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia to nawet 130 kilometrów na godzinę. Pozwala to nie tylko na dokładne zbieranie kurzu, lecz też eliminuje ewentualne osiadanie zanieczyszczeń w środku rur.


Polecamy też

Przerażają cię opłaty za gaz? Może to odpowiedni moment, by rozważyć zmianę dostarczyciela?

gaz
Napisał: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Cena gazu, jak na warunki przeciętnego użytkownika w Polsce, jest wysoka. Nieważne czy korzystasz tylko z kuchenki gazowej, czy też gazem grzejesz cały dom - dobrze jest zastanowić się, czy twoje opłaty mogą być mniejsze.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.