Przeróżne rodzaje ogrodzeń

Płot stanowi bardzo ważną część każdego terenu prywatnego. Jest to część wręcz niezbędna dla zabezpieczenia tak mieszkańców, jak i ich własności. Ogrodzenie gwarantuje oddzielenie od czynników zewnętrznych, tworzy barierę przed niepożądanymi osobami czy choćby bezpańskimi zwierzętami. Może oddzielać od hałasu wywołanego zwiększonym ruchem ulicznym lub przejazdami pociągów. Bardzo dużo zależy od tego, jaki rodzaj ogrodzenia się zastosuje. Wyboru dokonuje się zresztą zależnie od wymagań, jakie będą przed nim stawiane.


Autor wpisu: anotis
Ogrodzenia, siatka
Napisał: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Jednym z podstawowych podziałów ogrodzeń jest podział na materiał wykonania. Różnego rodzaju materiały odznaczają się różnymi cechami, takimi jak trwałość czy oddzielenie od hałasu. Pewnego rodzaju rozwiązaniem tradycyjnym było wykorzystywanie prostej metalowej siatki. Używana była ona w największym stopniu ze względu na niski koszt. Jej kształt zapewniał bowiem niewielki stopień tak izolacji, jak i bezpieczeństwa. Dobrze z kolei spełniała swoją rolę razem z żywopłotem.

Żywopłot
Niezwykle charakterystyczny rodzaj ogrodzenia stanowi żywopłot. Tą nazwą określa się gęsty krzew liściasty albo iglasty, który przybiera kształt płotu. Może występować w połączeniu z tradycyjnym płotem lub samodzielnie. Występuje sporo odmian roślin, które są dobre do tego zastosowania. Istotne jest, by gałęzie były gęste i zwarte, by tworzyły zwarty mur. Jednym z często wybieranych obecnie krzewów jest tuja, krzew iglasty, który niekiedy rośnie na duże wysokości. Żywopłot potrafi zapewnić bardzo dobrą barierę od hałasów oraz od wzroku obcych ludzi. Sprawdź ofertę:

Ogrodzenia z drewna
Wiele osób wybiera także ogrodzenia (zobacz Anotis - panele półokrągłe) - www.arad.pl/climtec,g53.html - z drewna. Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę „ogrodzenia Wrocław” można przeglądać zróżnicowaną ofertę w kwestii ogrodzeń, także z drewna, dostępnych w tym mieście. Popularne są na przykład drewniane ogrodzenia modułowe. Dzięki tego rodzaju budowie są one prostsze w montażu i demontażu w razie awarii. W przypadku awarii wystarczy wymienić jeden moduł zamiast całego płotu. powinno się jednak pamiętać, że ogrodzenia z drewna wymagają odpowiedniej pielęgnacji, tak by drewno było odporne na wilgoć i pozostałe szkodliwe warunki.
Oferta bram:
2018/07/11, 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.